NEGATIVAN REKORD Fenerbahče ubacio samo tri poena za četvrtinu

Armani je deklasirao Fenerbahče 68:43 na domaćem terenu, a malo je nedostajalo da turski tim obori negativni rekord Evrolige, koji je držao Žalgiris sa dva poena za četvrtinu.

Naime, u prvoj četvrtini tim Saše Đorđevića je za 10 minuta ubacio samo tri poena, dok su primili 22, pa je pobjednik riješen već nakon tog perioda. Ipak, ovo je negativan rekord Fenerbahčea u istoriji.

Milanezi su početkom druge četvrtine imali 27 poena viška (32:5). Armani nije spuštao pritisak imali su nakon treće četvrtine 62:29, a zatim su ipak stali pa je domaći tim ublažio poraz. Šilds je ubacio 13 poena, dok je Luiđi Datome na povratku u Istanbul dodao 11.

U prvom meču Zenit je savladao Olimpijakos 84:78. Najefikasniji u domaćem timu bili su Koner Frenkamp sa 16, Bili Beron sa 14, Džordan Lojd sa 10 i Mindaugas Kuzminskas sa 10 poena.

U grčkom timu istakli su se Tomas Volkup sa 17, Mustafa Fol sa 13 i Kostas Slukas sa 11 poena.