ARSENAL POLOŽIO ORUŽJE Gordon donio Njukaslu veliku pobjedu u derbiju kola

Fudbaleri Njukasla savladali su Arsenal sa 1:0 (0:0) na "Sent Džejms parku" u derbiju 11. kola Premijer lige.

Nije to bila previše zanimljiva utakmica u domenu broja prilika, ali je bila dobra fizička utakmica od strane obje ekipe.

Bilo je ponekih žustrih duela poput onog Kaja Haverca nad Longstafom u prvom poluvremenu kada je umalo izbjegao crveni karton, a fudbaler Njukasla težu povredu. Velika gužva stvorila se pokraj terena tada i Stjuart Atvel je osim žutog kartona njemačkom napadaču pokazao čak tri javne opomene igračima Njukasla.

Domaćin je na kontroverzan način u 64. minutu stigao do gola koji se ispostavio kao pobjedonosni. Prvo je provjeravano da li je Džo Vilok stigao loptu kod korner zastavice, a nakon njegovog centaršuta ka Žoelintonu,Brazilac se objema rukama naslonio na Gabrijela posle čega je Entoni Gordon iskoristio gužvu i izazvao erupciju na “Sent Džejms parku”, pišu Sportske.net.

Utisak je da je Žoelinton faulirao zemljaka, ali VAR nije mislio tako.

Arsenal je zabilježio svoj prvi poraz u ovoj sezoni, a Njukasl preskače Brajton na šestom mjestu na tabeli.