LUDNICA U LONDONU Arsenal u zanimljivom derbiju osvojio 3 boda

Fudbaleri Arsenala su u nevjerovatnoj utakmici pobijedili Mančester junajted na "Emiratima" rezultatom 3:1, a apsolutni heroj Tobdžija bio je Deklan Rajs koji je u 95. minutu donio pobjedu svojoj ekipi.

Nketija

Sjajan meč smo gledali na Emiratima, a na kraju je Arsenal na nevjerovatan način došao do pobjede.

Dva gola pala su u samo dva minuta. Prvo je Markus Rašford pogodio u 27. minutu, a samo minut kasnije je Martin Odegard iskoristio asistenciju Gabrijela Martinelija i sa 15-ak metara lansirao loptu u malu mrežu.

Otvorila se utakmica dodatno poslije ta dva gola i bila daleko kvalitetnija nego dok je na semaforu stajao nepoularan rezultat, a obe ekipe su do kraja meča imale nekoliko prilika da riješe meč u svoju korist i odnesu sva tri boda iz velikog engleskog derbija.

Najbolju za Arsenal definitivno je imao Bukajo Saka kada je neshvatljivo loše šutirao pravo u Andrea Onanu sa sedam metara u 81. minutu.

Sa druge strane, Junajted je i uspio da postigne gol poslije kontra napada kada je Rašford uposlio Alehandra Garnača, a ovaj matirao Ramzdejla.

Samo nekoliko minuta kasnije, uslijedila je erupcija na “Emiratima”. Deklan Rajs je dočekao pas iz kornera od Bukaja Sake i kroz veliku gužvu poslao loptu u mrežu, navodi Sportal.

Konačnih 3:1 postavio je Gabrijel Žesus poslije kontranapada na maestralan način.