(FOTO) Favoriti se namučili ali ipak slavili: Arsenal srušio žilavi Barnli, minimalac je recept Junajteda

U terminu od 16 sati odigrane su tri utakmice 12. kola engleske Premijer lige, a postignuti su sljedeći rezultati: Arsenal – Barnli 3:1, Mančester junajted – Luton 1:0 i Kristal Palas – Everton 2:3.

Arsenal je u sporom ritmu odigrao prvo poluvrijeme protiv Barnlija, koji se veoma disciplinovano branio.

Kada je djelovalo da će se na veliki odmor otići bez golova, domaćin je ipak stigao do pogotka.

Igrao se prvi minut nadoknade, Martineli je prošao po lijevom boku, dodao do Zinčeka, Ukrajinac centrirao na drugu stativu za Saku, ovaj glavom vratio loptu na prvu stativu, gdje je odlično reagovao Trosar i “ugurao” je u mrežu, za 1:0. Belgijanac je tom prilikom ugruvao rame, ali je ostao na terenu, što je, ispostaviće se, bio jako bitan detalj.

Svi su tada pomislili da će nastavak meča biti rutina za Arsenal, ali nije baš tako bilo.

U 54. minutu je Koleošo “protutnjao” pored Tomijausa po lijevoj strani, uletio u kazneni prostor, poslao pas na liniju peterca, ali se ona odbila na 14 metara od gola, gdje je bio Braunhil, koji je odapeo i matirao Raju, za 1:1.

Nije dugo izdžao Barnli. Trosar je četiri minuta kasnije izveo korner sa lijeve strane, a Saliba je glavom iz peterca zatresao mrežu, za 2:1.

Domaćin je na 3:1 povisio u 74. minutu. Ponovo je Trosar centrirao iz kornera sa lijeve strane, nastala je velika gužva u kaznenom prostoru, u kojoj se najbolje snašao Zinčenko i fantastičnim udarcem postigao jedan od najefektnijih pogodaka ove sezone.

Arsenal je utakmicu završio sa desetoricom, zbog crvenog kartona Vijeire u 83. minutu.

Uzdrmani Junajted se u prvom poluvremenu “patio” sa Lutonom, imao je posjed i konstantnu inicijativu, ali osim kolosalne šanse za Hojlunda u desetom minutu, ništa više nije uradio.

U drugom poluvremenu totalna opsada, pa je Luton konačno kapitulirao u 59. minutu.

Dugo je trajala ta akcija domaćih, a na kraju je Maunt proigrao Rašforda, čiji je udarac izblokiran, a lopta se odbila do štopera Lindelofa, koji ju je snažnim udarcem zakucao u mrežu, za 1:0.

Mogao je potom Rašford da riješi ovaj duel, ali je iz idealne pozicije šutirao pravo u golmana Kaminskog i još jednom potvrdio da je u padu forme, prenose Sportske net.

Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao, domaćin se zadovoljio sa 1:0, a Luton nije imao snage da zaprijeti.

Veoma uzbudljivo je bilo na stadionu Kristal Palasa u Londonu, gdje je Everton upisao jako važan trijumf.

Strijelci za goste bili su Mikolekno u prvom, Dukure u 49. i Gej u 86. minutu. Golove za Palas dali su dali su Eze u petom minutu iz penala i Eduar u 73.