Arsenal srušio Galebove za prvo mjesto na tabeli: Vila nakon preokreta stigla do nove pobjede, Paketa ukrao šou

U terminu od 15 sati odigrane su tri utakmice 17. kola engleske Premijer lige, a postignuti su sljedeći rezultati: Arsenal – Brajton 2:0, Brentford – Aston Vila 1:2 i Vest Hem – Vulverhempton 3:0.

Arsenal je u prvom poluvremenu brutalno dominirao nad Brajtonom, ali nije uspio da nađe put ka golu. U udarcima je bilo 15:0, u kornerima 3:0, Odegard, Saka i Martineli su se ispromašivali, pa se na pauzu otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme je počelo u istom ritmu, napadi Arsenala ređali su se kao “na traci”, a Brajton više nije mogao da izdrži pritisak i kapitulirao je 53. minutu.

Saka je odlično centrirao iz kornera sa desne strane, štoper Brajtona Van Hake je probao da glavom otkloni opasnost, ali je loše zahvatio loptu i samo je spustio je na drugu stativu, gdje je usamljen bio Gabrijel Žezus, kom nije bilo teško da iz idealne pozicije zatrese mrežu, za 1:0.

Ništa se nije promijenilo ni poslije vodećeg pogotka “tobdžija”. Uraganski je atakovao Arsenal, Saka, Odegard, Haverc i Martineli su promašivali nemoguće, a golman Ferbrugen je branio nemoguće.

Mogao je Gros da kazni ove silne promašaje Arsenala, imao je stopostotnu šansu u 83. minutu, ali je loše reagovao.

Brajton se otvorio u finišu, ostavio prostor za kontre, a domaći su baš na taj način zapečatili trijumf u 87. minutu.

Munjevitu akciju je izveo Arsenal, Enketija je gurnuo loptu u prazan prostor, izbacio Haverca u situaciju “jedan na jedan” sa golmanom, a Nijemac je to rutinski riješio, za 2:0.

Arsenal je sa 39 bodova sada lider na tabeli, ali Liverpul može da ga prestigne ako kasnije danas savlada Mančester junajted u velikom derbiju.

Na drugom kraju Londona se Aston Vila u prvom poluvremenu ispromašivala protiv Brentforda, prednjačio je Aleks Moreno, domaćin je bio sabijen pred svoj gol, ali je svoju prvu priliku iskoristio da surovo kazni goste iz Birmingema.

Igrao se 45. minut, kada je Brentford imao korner sa lijeve strane, a lopta se poslije gužve odbila pravo na nogu Luisu-Poteru, koji je silovito tukao i savladao Emilijana Martineza, za 1:0.

U nastavku se inicijativa Vile pojačala, a Brentford je u 71. minutu ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Mija.

Ova situacija pokrenula je veliki preokret.

Zasluženo izjednačenje stiglo je u 77. minutu, a Moreno se iskupio za brojne promašaje. Dugo je Vila “plela mrežu” oko gola domaćih u tom napadu, na kraju je Bejli centrirao sa desnog boka, a Moreno glavom iz peterca pogodio željeno mjesto, za 1:1.

U 85. minutu je Ole Votkis sjajno reagovao poslije kornera i glavom smjestio loptu u mrežu, za 1:2.

I gosti su meč završili sa desetoricom, jer je Kamara dobio crveni karton u 97. minutu. Nije ih to omelo da osvoje nova tri boda.

Aston Vila je vezala treću pobjedu, nakon onih protiv Sitija i Arsenala, i sada je druga na tabeli sa 38 bodova.

Vest Hem je lako izašao na kraj sa Vulfsima na svom stadionu. Kudus je dao dva gola u 22. i 32. minutu, a pogodio je i Bouven u 74, prenose Sportske net.