SVRAKE ISPISALE ISTORIJU Njukasl ponizio Šefild i spakovao im 8 golova

Fudbaleri Njukasl junajteda deklasirali su kao gosti ekipu Šefild junajteda rezultatom 8:0, u utakmici 6. kola engleske Premijer lige.

Nakon izvanredne prošle sezone u kojoj su se popularne Svrake vratile u Top 4 društvo u engleskoj eliti, na početku nove dugo su tražile pravu formu. Čini se da su je ove nedjelje konačno pronašli na “Baramal lejnu”, gdje su do nogu potukli nesrećni Šefild junajted.

Nakon tri uzastopna poraza (Mančester siti, Liverpul, Brajton) ekipa Edija Haua je odgovorila sa dva vezana trijumfa, a večerašnjim je izjednačila rekord kada su u pitanju najubjedljivije pobjede u istoriji kluba.

Zanimljivo da je i prethodni put Njukasl u Premijer ligi sa 8:0 pobijedio tim iz Šefilda, ali je tada u pitanju bila ekipa Venzdeja koja je identičnim rezultatom postradala 1999. godine na “Sent Džejms Parku”.

Malo je nedostajalo crno-bijelima da večeras sustignu i apsolutni rekord koji drži Mančester junajted, sa svojom pobjedom nad Ipsvičom od 9:0 iz 1995. godine. Međutim, zato je Svrakama pošlo za rukum ono što nije nikome prije, a to je da na jednom meču Premijer lige imaju čak osam različitih strijelaca.

Što se tiče same utakmice, već u prvom poluvremenu bilo je jasno da gosti hitaju ka pobjedi u gostima, pošto su golovima Šona Longstafa u 21. minutu, Dena Brna u 31. i Svena Botmana u 35. došli do velikih 3:0.

U drugom poluvremenu uslijedio je totalni brodolom popularnih Oštrica, pošto je Njukasl postigao još pet golova.

Strelci za Njukasl bili su redom Kalum Vilson, Entoni Gordon, Migel Almiron, Bruno Gimaraeš i Aleksander Iasak.