(FOTO) MEČ SEZONE NA OSTRVU Njukasl i Luton podijelili bodove u spektakularnoj utakmici

Neverovatan duel koji je obilovao preokretima na „Sent Džejmsis parku“, na kraju bez pobjednika Njukasl i Luton su osvojili po bod – 4:4.

Njukasl je bio veliki favorit protiv Lutona, ali je osvojio samo bod. I dodatno je sebi zakomplikovao borbu za plasman u Evropu, dok je novajlija u ligi nastavio da korača ka opstanku u društvu najboljih.

Činilo se da Njukasl kontroliše stvari u prvom poluvremenu. Povele su Svrake u sedmom minutu preko Longstafa, ali je Ojšo izjednačio u 21. Samo dva minuta bilo je potrebno Njukaslu da vrati prednost, ponovo preko Longstafa.

Ipak, nije se Luton predavao, golom Barklija u 40. minutu drugi put na meču je izjednačio. I ne samo to, Moris je u 59. minutu sa bijele tačke donio prednost Lutonu, a tri minuta kasnije pogodio je i Adebajo, novajlija u ligi tada je imao dva gola viška.

Nije se Njukasl mirio sa porazom, krenuo je svim silama u napad, a nadu je vratio kapiten Tripije, koji je poslije centaršuta Bruna Gimaraeša lijevicom sjajno pogodio suprotni ugao gola Lutona.

Erupcija oduševljenja uslijedila je u 73. minutu, tada je Barns donio izjednačenje, prelijepim pogotkom sa 20 metara. Isti igrač mogao je da donese i vođstvo Njukaslu, ali je nešto kasnije bio zamalo neprecizan.

U 86. minutu poslije fenomenalnog dodavanja Gimaraeša spoljnom sa lijeve strane Marfi je na drugoj stativi prebacio gol, iz gotovo idealne pozicije. Bila je to prilika da Njukasl načini nevjerovatan preokret, ali je Luton osvojio veliki bod. Mogao je i tri, ali je u 90+8. minutu golman Njukasla ukrotio udarac Ogbenea, navodi Sport Klub.