PETROVIĆ SPASIO PLAVCE Čelsi zamalo prokockao pobjedu protiv Lutona

Fudbaleri Čelsija pobijedili su u gostima ekipu Lutona rezultatom 3:2 u 20. kolu Premijer lige.

Heroj Čelsija bio je Kol Palmer koji je ponovo postigao dva gola uz asistenciju, ali je u centru pažnje bio i srpski golman Đorđe Petrović koji je imao nekoliko zapaženih intervencija.

Već u šestom minutu Čelsi je imao prvu priliku, Galager je gađao, ali je Kaminski bio na pravom mjestu.

U narednoj prilici, u 12. minutu Palmer je donio Čelsiju prednost, prihvatio je jedan odbitak i ikosa sa lijeve strane pogodio dalji ugao za 0:1.

Do odlaska na odmor, Čelsi je uspio da dođe i do drugog gola, Palmer je proigrao Maduekea, koji je nastavio akciju i solo prodorom izborio pravu poziciju i poslao loptu pod prečku za 0:2.

Prvi dio drugog poluvremena nije bio posebno zanimljiv, nije bilo mnogo prilika, ali je posljednjih 20 minuta uslijedio novi talas uzbuđenja, pišu Sportske.net.

U 70. minutu Čelsi je izveo lijepu akciju kroz sredinu, Džekson je poslao sjajan pas za Palmera, koji je kao na malom fudbalu prevario Kaminskog i bio precizan za 0:3 i tada su vjerovatno svi pomislili da je kraj.

Ali, Luton je uspio da se vrati u meč, u 80. minutu Ros Barkli je poslije kornera bio na pravom mjestu, sa peterca je gađao u dalji ugao za 3:1.

U 84. minutu istakao se Đorđe Petrović, nakon centaršuta sa lijevog krila, Moris je gađao glavom, naš golman je odlično intervenisao. Ali, ništa nije mogao dva minuta kasnije kada je uslijedio novi centaršut, Petrović je najpre odbranio, ali je lopta pala na metar od gola gdje ju je sačekao Adebajo i smanjio na 2:3.

Luton je do kraja krenuo na sve ili ništa, Čelsi se malo i panično odbranio, ali je uspio da sačuva tri boda.