MARSEJ POLOŽIO ORUŽJE Atalanta je prvi finalista Lige Evrope

Fudbaleri Atalante prvi su finalisti Lige Evrope, nakon što su u dvomeču bili bolji od Olimpika iz Marseja.

Nakon što je u prvom meču rezultat bio neriješen 1:1, Atalanta je u revanšu na domaćem terenu slavila sa 3:0 i plasirala se u finale Lige Evrope.

Atalanta je pobijedila Olimpik Marsej rezultatom 3:0, te nakon 1:1 na “Velodromu”, ovjerila plasman u finale.

Gosti iz Marseja večeras se nisu ništa pitali, a Atalanta je potpuno zasluženo došla do pobjede i finala.

U 30. minutu Lukman je gađao iskosa sa ivice šesnaesterca, lopta je na putu ka golu zakačila jednog igrača i završila u mreži za 1:0.

Sve je bilo gotovo u 52. minutu kada je Ruđeri unio loptu sa lijevog boka i potom maestralno pogodio same rašlje, u daljem uglu za 2:0.

U poslednjim trenucima utakmice Ture je iskoristio grešku Marseja na sredini, protutnjao je po lijevoj strani i pogodio dalji ugao za konačnih 3:0.

Dakle, u velikom finalu 22. maja u Dablinu sastaće se Bajer Leverkuzen i Atalanta.