ATALANTA PONIZILA LIVERPUL Benfika stigla do pobjede na domaćem terenu

Fudbaleri Atalante napravili su prvorazredno čudo pošto su na "Enfildu" savladali Liverpul rezultatom 0:3 (0:1) u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Mekalister

Liverpul jeste u krizi. Finišerskoj. Puno propuštenih situacija u utakmicama protiv ekipa koje to mogu da kazne i sada im čitava sezona visi o koncu. Prije nekoliko dana su ostali bez pobjede protiv Mančester junajtedom, ali i bez liderske pozicije u Premijer ligi, a sada, kada su ih svi smatrali za najvećeg favorita za trofej u Ligi Evrope doživjeli su krajnje neočekivani poraz na “Enfildu“. Posebno kada se zna šta ovaj stadion predstavlja u Klopovoj eri.

Već poslije nekoliko desetina sekundi, kiks odbrane Liverpula i rupu umalo da iskoristi Mario Pašalić, ali mu je u šut nevjerovatno ušao Kvivin Keleher. Lopta je golmana Liverpula pogodila u glavu. Dominirao je Liverpul, očekivano. Klopov presing je izgledao dobro, ali kako su se nizale šanse, tako su se nizali i promašaji. Ponovo.

To je kažnjeno u 38. minutu kada je Davide Zapakosta prošao po desnoj strani, oštro centrirao u srce šesnaesterca, a Keleher sada smušenom reakcijom nije spriječio gol Đanluke Skamake. Sve te okolnosti natjerale su Jirgena Klopa da mijenja odmah na poluvremenu, pa je uveo i Mohameda Salaha i Dominika Soboslaja i Endija Robertsona budući da je izašao sa kombinovanim timom  na ovaj meč.

Darvin Nunjez je ponovo bio u prepoznatljivom elementu da promašuje iz izglednih situacija i osjećalo se početkom drugog poluvremena da Liverpul može da rani svog rivala, ali Urugvajac to nije koristio. Zato jeste Đanluka Skamaka na drugoj strani. Za nijansu izbjegnut ofsajd bivšeg napadača Vest Hema poslije pasa Šarla de Ketelara i novi gol za potpuni šok na “Enfildu“, pišu Sportske.net.

Poniženje je produbljeno u 83. minutu kada je Dominik Soboslaj pogriješio, odbrana bila nonšalantna što koristi Mario Pašalić i postavlja 0:3.

U sjenci dešavanja u Engleskoj gdje je viđeno epsko iznenađenje, zanimljivo je bilo i na „Da Lužu“ iako nismo gledali ekstremno dobar fudbal.

Marsej jedva da je išta napravio u prvom poluvremenu, Benfika je bila znatno konkretniji tim i zasluženo vodila pogotkom koji je postigao Rafa Silva u 16. minutu. U drugom dijelu igre, vidjeli smo dosta uzbudljiviji meč iako je Benfika stigla do drugog gola poslije odlične kontre tokom koje su stvorili višak. Sjajna kombinacija Di Marije i Neresa koju Argentinac kruniše golom u 52. minutu. No, Marsej nije želio da se preda i pokazali su zube do kraja.

Unahi je u 67. minutu poslao pas koji je isijekao linije Benfike, Pjer-Emerik Obamejang krenuo na vrijeme i poslao loptu pored trubina u gol. Ovaj pogodak dobrim dijelom ide na dušu Antonija Silve koji je očajno krenuo da presiječe pas.