(VIDEO) LIGA EVROPE Jović ugasio snove Rena o prolasku dalje, Milan preživio pakao u Francuskoj, Benfika odigrala onoliko koliko joj je potrebno protiv Tuluza i sačuvala prednost iz prvog meča

Fudbaleri Milana i Benfike plasirali su se u osminu finala Lige Evrope pošto su izbacili Ren, odnosno Tuluz.

Nakon sigurne pobjede od 3:0 na San Siru, Milanu nije bilo previše prijatno na Roazon parku, posebno jer je sve počelo onako kako je domaćin zamišljao. Igrao se 11. minut kada je Benžaman Burižo sa distance precizno pogodio donji desni ugao gola Majka Menjona za vođstvo domaćih. To je dalo nadu ekipi Žulijena Stefana da bi mogli da dođu do velikog preokreta, ali ubrzo im je te snove ugasio Luka Jović poslije odlične realizacije centaršuta koji mu je uputio Teo Ernandez sa lijevog boka. Još jednom je srpski napadač pokazao zadivljujuću sposonost u igri glavom.

Milan je na držao situaciju pod kontrolom. Nije Ren prijetio toliko da bi vladala panika u redovima ‘rosonera’, ali ipak su se dešavale greške iliti nesrećne okolnosti koje su vraćale Francuze u život. Konkretno, u 54. minutu je Simon Kjer bio pomalo nespretan za dosuđen penal, koji je Burižo pretvorio u novu prednost Rena, ali opet je plamen na Roazonu ugašen. Ovog puta, Rafa Leao se prošetao sa sredine igrališta, sve do samog gola Stiva Mandande i uz sreću koja je bila na strani gostiju, poravnao po drugi put.

Tu nije bio kraj pošto je nedugo zatim dosuđen još jedan penal. Sada im je sreća okrenula leđa nakon što je lopta pogodila Luku Jovića u ruku, a Benžaman Burižo ponovo bio siguran za het-trik u 68. minutu i 3:2. Reklo bi se da su mu ruke ovih dana nemirne imajući u vidu da je za vikend udario u lice fudbalera Monce zbog čega je isključen na utakmici Serije A.

Tuluz i Benfika su odigrali bez golova što je rezultat koji je odgovarao portugalskom timu budući da su slavili na Lužu pogocima Anhela di Marije sa 1:2.

Duel Karabaga i Brage biće riješen u produžecima nakon što je portugalski klub nadoknadio dva gola zaostatka iz Kamenoloma, dok je Lans imao 0:2 protiv Frajburga, ali se njemački tim vratio i izjednačio u nadoknadi za, takođe, produžetak, prenose Sportske.net.