PETROVIĆ NA KRAJU POKLEKAO Siti "davio" Čelsi, ali na kraju samo do boda

Fudbaleri Mančester sitija i Čelsija igrali su neriješeno 1:1 (0:1) u derbiju 25. kola Premijer lige.

Pričao je uoči utakmice Pep Gvardiola vrlo pohvalno o Čelsiju iako nije bilo baš mnogo elemenata za tako nešto imajući u vidu rezultate ovog tima. No, sa dosta opreza ušao je Špančev tim u ovaj duel u čijem su većem dijelu dominirali kada je riječ o terenskoj inicijativi, ali…

Već poslije nekoliko minuta, Erling Haland je zaprijetio i to opasno, sa nekoliko metara, ali njegov udarac završio je iznad gola koji je branio Đorđe Petrović.

Čelsi je preko Mozesa Kaiseda pokušavao da demonstrira agresivnost. Ekvadorac je nekoliko puta bio na ivici žutog kartona i tek pošto mu je isprva gledao kroz prste, Endi Medli mu pokazuje žuti karton u 35. minutu. Nije bilo povećih šansi od one koju je propustio Haland izuzev jedne Sterlingove kada je imao samo Edersona ispred sebe, ali je loše šutirao. Ipak, taj pogodak bi vjerovatno bio poništen zbog ofsajda.

No, nedugo zatim, Čelsi stiže do vođstva. Odlično je Nikolas Džekson sve pripremio na sredini terena zajedno sa Palmerom, lako su stvorili višak, pas prema Sterlingu koji vara Vokera je bio pravovremen i bivši napadač Sitija trese mrežu na stadionu koji je do skora nazivao domom.

Domaćin je imao potpunu kontrolu utakmice, ali je Čelsi s vremena na vrijeme ulazio u kolosalne prilike. No, Ederson je briljirao spriječavajući Sterlinga i ostale da poentiraju. Punio je Siti šesnaesterac rivala, kao osice su napadali u kontinuitetu, ali je i Đorđe Petrović na golu londonske ekipe bio vrlo skoncentrisan i staložen.

Međutim, nije imao šansi u 83. minutu kada je Rodri natrčao na loptu na ivici šesnaesterca, ona je na putu ka golu zakačila Šalobu i prevarila srpskog čuvara mreže.

Znao je Mančester siti da im je pobjeda prekopotrebna zbog šampionske trke jer su Liverpul i Arsenal svoj posao u ovom kolu odradili na najbolji mogući način, ali uprkos velikom pritisku, to nisu uspjeli.

Siti sa utakmicom manje zaostaje četiri boda za liderom Liverpulom, pišu Sportske.net.