DERBI BEZ GOLOVA Remi Sitija i Arsenala po mjeri Liverpula

U velikom derbiju 30. kola engleske Premijer lige između Mančester sitija i Arsenala na "Etihadu" nije bilo golova - 0:0.

Saka u duelu sa De Brujneom

Gledali smo “šahovsku” partiju dvojice izvanrednih menadžera, učitelja Pepa Gvardiole i njegovog učenika Mikela Artete. Arsenal se branio i odbranio, te će u London odnijeti vrijedan bod.

Ipak, najsrećniji ovim rezultatom je Liverpul koji sa 67 bodova ostaje lider šampionata, Arsenal je drugi sa 65, dok je akteulni šampion Mančester siti na trećoj pozicji sa poenom manje od “tobdžija”.

Nakon relativno mirnih uvodnih 15 minuta vidjeli smo prvu veliku priliku na utakmici. De Brujne je sjajno centrirao iz kornera, a defanzivac „građana“ Ake poptuno neometan šutirao glaovm sa tri metra, pravo u ruke golmanu gostiju Raji koji je upisao važnu intervenciju.

Desetak minuta kasnije Ake je zbog povrede morao van terena, a umjesto njega u igru ušao mladi desni bek Riko Luis.

Jedinu dobru šansu za Arsenal koji se uglavnom branio u prvom dijelu propustio je bivši igrač Sitija Žezus na isteku pola časa igre kada je šutirao pored lijeve stative Orteginog gola.

Poslije samo dva minuta igre u nastavku udarac je oprobao vezista Sitija Kovačić, ali je njegov šut završio pokraj gola.

Dvosturku izmjenu napravio je menadžer Sitija Pep Gvardiola poslije sat vremena igre. Umjesto Kovačića i Fodena u igru su ušli Doku i Griliš kako bi „razbudili“ domaćina.

Odmah je uslijedio Artetin odgovor, uveo je na teren Tomijasua i Partija, a iz igre izveo Žoržinja i Kiviora.

Odlučio je Arsenal da se još više povuče poslije ovih izmjena i totalno prepusti inicijativu Sitiju, koji nije uspijevao da probije gust odbranbeni bedem gostiju.

Dvadeset minuta prije kraja utakmice Arteta je u igru uveo Trosara umjesto izmorenog Žezusa koji je večeras bio jedan od najdisciplinovanijih na terenu i perfektno obavjao defanzivne zadatke. Nekoliko minuta kasnije izašlo je i drugo krilo „tobdžija“ Saku je zamijenio Martineli.

Mogao je Siti do pobjednosnog pogotka u 84. minutu. Ponovo je De Brujne sjajno izveo korner, Gvardiol glavom odložio loptu ka drugoj stativi, a indisponirani Haland večeras promašio loptu u veoma izglednoj situaciji.

Čekao je čekao i dočekao Arsenal dobar kontranapad pet minuta prije kraja. Martineli je sjajno povukao loptu, uposlio još jednog rezervistu Trosara, a udarac Belgijanca lako odbranio Ortega, pišu Sportske.net.

Siti je iznova i iznova jalovo napadao i na kraju ostao bez pogotka, samim tim i bez izuzetno važna tri boda u borbi za odbranu titule.