EFIKASNO POPODNE NA OSTRVU Darvin ostavio Liverpul na čelu tabele, Totenhem okrenuo Brajton u dubokoj nadoknadi

U terminu od 16 sati odigrano je pet utakmica 24. kola engleske Premijer lige, a postignuti su sljedeći rezultati: Liverpul – Barnli 3:1, Totenhem – Brajton 2:1, Fulam – Bornmut 3:1, Luton – Šefild junajted 1:3 i Vulverhempton – Brentford 0:2.

Liverpul se danas vratio na prvo mjesto na tabeli, sa dva boda više, ali i mečom više od Mančester sitija. Sva četiri pogotka na Enfildu postignuta su poslije udaraca glavom.

Tim Jirgena Klopa nije bio na svom nivou u prvom poluvremenu, ali je ipak stigao do vođstva u 31. minutu. Trent je izveo centrirao iz kornera sa desne strane, a Žota je po ko zna koji put pokazao koliko je opasan u skok igri. Nadvisio je čuvare i udarcem glavom sa šest metara zatresao mrežu, za 1:0.

Ipak, prednost “redsa” je poništena na sličan način u 45. minutu. Braunhil je izveo korner za Barnli sa desne strane, a Dara Ošej je sjajno skočio i glavom sa “penaltika” matirao Kelehera, za 1:1.

Domaćin je silovito krenuo u drugo poluvreme, tražio je što prije drugi gol i pronašao ga je u 52. minutu. Izvršen je strahovit presnig na posljednju liniju Barnlija, Endo je uspio da “iščačka” loptu rivalima u opasnoj zoni, odmah je odložio desno za Eliota, ovaj je poslao u peterac, a tamo je Luis Dijaz odlično reagovao i postigao gol sa dva metra, za 2:1.

Barnli je ponovo mogao da se vrati, Fofana je imao dvije jako dobre prilike, nije uspio, pa je surova kazna stigla u 79. minutu. Opet je Eliot bio asistent, centrirao je sa desnog boka, a Darvin Nunjes je prelijepim udarcem glavom povisio na 3:1.

Na kraju važna pobjeda Liverpula za podizanje samopouzdanja poslije poraza od Arsenala u prošlom kolu.

Brajton je protiv Totenhema stekao prednost u 16. minutu, kada je Gros uspješno izveo penal. Totenhem je po primljenom golu svim silama krenuo po izjednačenje. Propustio je nekoliko sjajnih šansi, a uspio je u 61. minutu, kada je Sar zatresao mrežu, za 1:1. U 62. minutu je u igru ušao i Son koji se vratio sa Kupa Azije, Spursi su napadali, prijetio je i Brajton, obje ekipe su željele tri boda, ali se rezutat nije mijenjao sve do 96. minuta. A onda munjevita kontra Spursa, Son je pobjegao po lijevoj strani i poslao pas na drugu stativu, gdje je dotrčao Brenan Džonson i zakucao loptu u mrežu, za 2:1, pišu Sportske.net.

Veliki trijumf Totenhema u borbi za Ligu šampiona.

Fulam je u duelu sa Bornmutom vodio 2:0 na poluvremenu, a golove su postigli De Kordova Rid u petom i Rodrigo Muniz u 36. minutu. Senesi je u 50. smanjio na 2:1, ali je domaćin brzo vratio dva gola prednosti, pošto je u 52. minutu još jednom pogodio Rodrigo Muniz, za 3:1.

Šefild hvata “posljednji voz” u borbi za opstanak i tračak nade je sačuvao, pošto je slavio protiv Lutona, tima koji je prvi iznad “crte”. Junajted je na poluvremenu vodio 0:2, a strijelci su bili Arčer u 30. i Mekati u 36. minutu iz penala. Luton se vratio u 52. golom Morisa iz penala, ali mu je konačan udarac zadao Vini Souza u 73. minutu.

Brentford je slavio u Vulverhemptonu, a pogotke su dali Norgard u 35. i Ajvan Toni u 77. minutu.