LUDNICA U MANČESTERU Kuluševski šokirao Siti u 90. minuti

Izvanrednu utakmicu su odigrali Mančester siti i Totenhem u derbiju 14. kola Premijer lige.

Ovo su oni mečevi za koje želimo da se nikad ne završe. Na kraju 3:3 poslije brojnih preokreta,  a herojski bod oslabljenom Totenhemu donio je Dejan Kuluševski u 90. minutu.

Branilac titule je pao na treće mjesto sa 30 bodova, a Totenhem, koji je prekunio seriju od tri ligaška poraza, sada je peti sa 27 bodova.

Fantastično prvo poluvrijeme smo gledali na Etihadu i prosto je nevjerovatno kako Siti nije imao veću prednost od 2:1.

Krenuo je šampion Evrope i Engleske jako na i više nego oslabljeni Totenhem od prvog minuta, ali je šokiran u šestom minutu.

Siti je imao korner, poslije kog je pukla kontra, a Totenhem poveo. Lopta je poslije udarca iz ugla došla do Hila, on je odložio za Kuluševskog, a ovaj je sa svoje polovine poslao dugačak pas u prazan prostor za Sona. Brzonogi Korejac je izdržao duel sa Dokuom, stuštio se sam ka golu i udarcem iz punog trka matirao Edersona, za 0:1.

Vođstvo gostiju iz Londona trajalo je svega tri minuta. Alvarez je izveo slobodan udarac sa desne strane, poslao je veoma neugodan centaršut u kazneni prostor, a tamo je lopta pogodila u butinu Sona, prevarila golmana Vikarija i završila u mreži Totenhema, za 1:1.

Nakon toga su uslijedili ugaranski napadi izabranika Pepa Gvardiole, Doku je u 29. minutu izveo briljantan prodor po desnoj strani, prevario Dejvisa, namjestio se, gađao lijepo, ali je Vikarija i Totenhem spasila prečka, pišu Sportske.net.

Ipak, u 31. minutu nije bilo spasa za Spurse, a Siti je postigao gol „iz video igrice“.

Na malom prostoru su protiv postavljene odbrambene linije Totenhema fenomenalno kombinovali Gvardiol, Haland, Doku i Alvarez, ovaj posljednji je odložio loptu za Fodena, a engleski reprezentativac je iz idealne pozicije samo plasirao loptu u mrežu, za 2:1.

U nastavku je Siti mali usporio, što je i bilo očekivano, a opasni Totenhem je u 69. minutu kaznio one silne promašaje iz prvog poluvremena.

Lo Selso je dobio puno prostora za udarac sa distance, niko mu nije izašao u blok, a Argentinac je to iskoristio i sjajnim šutem pogodio mrežu, za 2:2.

Imao je potom Lo Selso još jedan opasan pokušajm, lopta je tada fijuknula tik iznad prečke, Totenhem se isprsio, počeo da prijeti i traži pobjedu, ali je primio gol u jeku svoje dobre igre.

Bisuma je u 81. minutu komplikovao tamo gdje to ne smije, u opasnoj zoni, fenomenalni Rodri mu je „iščačkao“ loptu i odmah je odložio za Halanda u šesnaestercu, Norvežanin je odigrao povratnu za rezervistu Džeka Griliša, koji je rutinski zatresao mrežu, za 3:2.

Nije se predao Totenhem. U 91. minutu centaršut Džonsona sa lijeve strane, a Kuluševski je “raznio” Akea u duelu i glavom savladao Edersona, za 3:3.