Zasjeli na čelo tabele: Totenhem i sa igračem manje ostvario trijumf nad novajlijom

Totenhem je slavio na gostovanju novajliji u Premijer ligi Lutonu, i to sa igračem manje – 1:0.

Totenhem je na čelu tabele Premijer lige, makar do nedjelje i derbi meča između Arsenala i Mančester sitija.

Pijevci su preživjeli gostovanje Lutonu, postigli jedan gol, sačuvali svoju mrežu i odnijeli sva tri boda. A nije počelo baš najbolje, iako su gosti imali više od igre u prvom poluvremenu.

Već u osmom minutu dobru priliku je imao Pedro Poro, ali je šutirao pored gola Lutona. Još bliže golu Totenhem je bio u 30. minutu, ali je tada Kaminski odbranio udarac Kuluševskog.

Poradovali su se domaći navijači u 40. minutu, ali je zbog prekršaja u napadu gol Adebaja ponišen. Pet minuta kasnije Totenhem je ostao sa desetoricom na terenu, zbog drugog žutog kartona isključen je Bisuma.

Ali, i sa igračem manje Totenhem je imao odgovor na igru Lutona. Poveli su gosti već u 52. minutu, Medison je sjajno proigrao Mikija Van De Vena, Kaminski je zakačio loptu, ali je ona ipak odsjela u njegovom golu.

Bio je to signal Lutonu da krene ka golu Totenhema, a domaći su imali i dvije dobre prilike. Najprije, u 57. minutu Dauti, tri minuta kasnije i Morison, ali je Vikario ostao nesavladan.

Mogao je Totenhem i da osigura trijumf u 62. minutu, ali je posle šuta Pedra Pora lopta prohujala pored stative gola Lutona. Odlučio je potom Postekoglu da obori ritam meča, a njegova ekipa je igrala bez ikakvog rizika, za važna tri boda, prenosi Sport klub.