PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE Laktaši i Rudar podijelili plijen, Modriči važni bodovi u borbi za opstanak

Odigrano je sedam utakmica 28. kola Prve lige Republike Srpske, a u derbiju kola Laktaši i Rudar iz Prijedora podijelili su bodove.

Laktaši već u 15. minuti dolaze do prednosti, kada je mrežu gostiju zatresao Nikola Turanjanin uz pomoć golmana Milana Trišića. Do kraja poluvremena gosti su ipak stigli do poravnanja u 34. preko Gbegbea, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu. Naime, igrao se 43. minut kada je Rudar ostao sa igračem manje, pošto je Živanović zaradio direktan crveni karton. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Do kraja meča nije bilo golova, a Laktaši ostaju drugi sa 52 boda, dok su Prijedorčani na trećem mjestu sa tri boda manje.

Leotar je na svom terenu upisao minimalnu pobjedu nad ekipom Slavije rezultatom 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Mihajlo Cmiljanović u 55. minuti, pa je tako Anel Ramić startovao pobjedom na klupi Trebinjaca.

Famos je opravdao ulogu favorita, te je kao domaćin sa dva gola Ognjena Stjepanovića srušio Velež iz Nevesinja rezultatom 3:2. Golove za goste postigli su Momčila Popovića i Mikulić Anđelko.

Borac je u Kozarskoj Dubici remizirao sa Kozarom 1:1 u komšijskom derbiju, dok je BSK u Banjaluci savladao Romaniju rezultatom 2:0.

Drina je na svom terenu poražena od ekipe Modriče rezultatom 1:2. Janjić je doveo domaćine u vodstvo, da bi u drugom poluvremenu Spajić Aleksa poravnao rezultat, da bi isti igrač duboko u osmoj minuti nadoknade drugim golom donio svom timu pobjedu i tri boda.

Sloboda iz Mrkonjić Grada je zahvaljujući Timaru Luisu savladala ekipu Željezničar Sport tima rezultatom 1:0 i tako se popela na osmo mjesto na tabeli.