(FOTO) OČEKUJE NAS SPEKTAKL Olimpijakos ponovo razbio Aston Vilu i otišao u finale Lige konferencija

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se u finale Lige konferencija, pošto su u revanš meču polufinala savladali Aston Vilu rezultatom 2:0 (1:0) i na taj način materijalizovali prošlonedjeljni trijumf iz Birmingema od 4:2.

Grčki crveno-bijeli su trijumfom nad Aston Vilom od 2:0 ovjerili mjesto u velikom finalu trećeg po kvalitetu evropskog klupskog takmičenja, koje će se igrati u Atini.

Olimpijakos će u velikom finalu, koje se 29. maja igra na AEK-ovom Aja Sofija stadionu u Atini, igrati protiv Fiorentine, koja je u polufinalu eliminisala Klub Briž.

Oba gola na meču postigao je Marokanac Ajub El Kabi, u desetom i 79. minutu, pa je na taj način lansirao Olimpijakos u finale.

Prvi gol na stadionu Jorgos Karaiskaki navijači su imali priliku da vide u desetom minutu utakmice, kada je El Kabi zatresao mrežu nakon što je Kini sa lijeve strane ubacio oštru loptu u srce šesnaesterca.

Gosti iz Engleske su bili blizu izjednačenja u 25. minutu kada je Daglas Luiz opalio po lopti, ali je golman domaćeg tima Konstantinos Colakis izvrsno reagovao.Na drugoj strani se istakao i čuvar mreže Aston Vile Emilijano Martinez, koji je zaustavio opasan pokušaj Konstantinosa Forcunisa.U nadoknadi prvog dijela je Aston Vila još jednom imala priliku da poravna rezultat, ali je Colakis nekako izvukao loptu koju je pod prečku šutnuo Leon Bejli.

Veliku šansu je u petom minutu drugog poluvremena imao Oli Votkins, koji je snažno šutirao poslije centaršuta, ali je lopta prohujala iznad prečke.To je ujedno bila i jedina velika šansa za goste u drugom dijelu.

Sve dileme oko pitanja pobjednika otklonjene su u 79. minutu, kada je El Kabi postigao drugi pogodak na meču. Asistent kod tog gola bio je sjajni golman Colakis, koji je vrhunski ispucao loptu i pronašao napadača na drugoj polovini terena, a ovome nije bilo teško da u situaciji ‘jedan na jedan’ matira Martineza.