ZVEZDIN DŽELAT SE PROVUKAO Makabi iz Haife sa igračem manje sačuvao X protiv Genta i prošao u narednu rundu Lige Konferencija

U revanš susretu šesnaestine finala Lige Konferencije Gent i Makabi iz Haife odigrali su neriješeno 1:1, što znači da se izraelski predstavnik plasirao među 16 najboljih.

Ekipa koja je prošle sezone koštala Crvenu zvezdu plasmana u Ligu šampiona, u Belgiju je odnijela minimalan kapital. Minimalan, ali ispostavilo se dovoljan za nastavak evropske priče.

Već u četvrtom minutu on je udvostručen, pošto je strijelac gola bio Pijero. Držao je Makabi vođstvo sve do 69. minuta. Tada je Tisudali izjednačio i unio neizvesnost u meč.

Može se reći da je drama nastupila tri minuta kasnije pošto je Sandgren dobio drugi žuti karton i Makabi je ostao sa igračem manje. Ipak, i pored toga uspio je da odbrani rezultat koji ga vodi dalje.

U Gentu je svih 90 minuta odigrao povratnik reprezentativac Srbije Stefan Mitrović, prenosi Sport klub.