DINAMU PRIJAJU KAZAHSTANCI Jakirović i društvo uhvatili priključak za borbu u narednu fazu Lige konferencija

Fudbaleri Dinama savladali su Astanu rezultatom 2:0 na gostovanju u Kazahstanu u okviru petog kola grupe C Lige konferencija.

Bio je to četvrti susret dvije ekipe ove sezone u Evropi i četvrta pobjeda “modrih” nakon dvije koje su ostvarili u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Dinamo je slavio i u prvom meču grupne faze protiv istog rivala, poslije čega je vezao tri poraza i sebe stavio u nezgodnu pozicijiu.

Dva neuspjeha protiv Plzenja i jedan protiv Balkanija, je ekipu Sergej Jakirović stavila u poziciju imperativa pobjede 5.000 kilometara daleko od kuće i u tome su i uspjeli.

Mogao je meč da ode i suprotnim tokom, ali je Dembo Darboe promašio penal za domaći tim u 12. minutu meča.

Kazna je stigla u drugom poluvremenu. Mrežu je načeo u 48. minutu pozajmljeni igrač Bajerna Gabriel Vidović, a prednost duplirao Takuro Kaneko koji je u 79. minutu postavio i konačan rezultat, prenosi B92.

Sa ova tri boda Dinamo ih sada ima šest, svi osvojeni protiv Astane, što je dovoljno za drugo mjesto pred meč Balkanija i Plzenja.