(FOTO) APOTEKARI OBORILI NESTVARAN REKORD Nastavljena bajka Nijemaca, Bajer Leverkuzen je u finalu Lige Evrope

Nastavljena je Bajka Bajera iz Leverkuzena koji se plasirao u finale Lige Evrope, nakon što je u dvomeču bio bolji od Rome.

Bajer je u prvoj utakmici slavio sa 2:0 u Rimu, da bi u spektakularnom drugom meču izbjegao poraz u samom finišu i sa 2:2 otišao u finale, a tamo ga čeka Atalanta.

Bajer je tako postao prvi klub u istoriji koji je u 49 uzastopnih mečeva u ssezoni ostao neporažen.

Bajer Leverkuzen je imao veliku prednost od 0:2 sa “Olimpika”, ali je i pored toga večeras krenuo ofanzivno i stvorio je veliki broj prilika u prvom poluvremenu. Statistika kaže da je Bajer imao čak 17 udaraca ka golu u prvih 45 minuta, ali je Roma bila ta koja je na pauzu otišla sa prednošću od 0:1.

Prvu šansu imao je Lukaku u četvrtom minutu, Kovar je bio na mjestu, a onda je Palasios prvi testirao Mileta Svilara, koji je i večeras bio odličan.

Problem za Romu desio se sredinom prvog dijela kada je Spinacola morao da napusti teren zbog povrede, a zamijenio ga je Zalevski. Bajer je nastavio da napada, Hložek je imao novu šansu, potom je Palasios pogodio stativu, a onda je novu propustio i Frimpong.

Kazna je uslijedila u finišu prvog poluvremena kada je Ta nepotrebno povukao Azmuna, a sudija pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Paredes i snažnim udarcem po sredini gola pogodio za 0:1.

Bajer je nastavio da napada i na startu drugog poluvremena, Hložek se propisno ispromašivao, a Svilar je nastavio da blista pošto je u situaciju jedan na jedan zaustavio Hofmana.

Pravi šok uslijedio je sredinom drugog poluvremena, kada je Roma iz drugog penala uspjela da dođe od 0:2. Hložek je nespretno ostavio ruku pored glave i zakačio loptu, a nakon asistencije iz VAR sobe, sudija je pokazao na bijelu tačku. Ponovo je loptu namjestio Paredes i snažnim udarcem u ijlevi ugao pogodio za 0:2.

Ćabi Alonso je potom uveo Patrika Šika umjesto tragičara Hložeka, a sljedeću šansu imao je Adli koji je gađao pored stative.

I onda, u 83. minutu, Grimaldo je izveo korner, Svilar i Smoling se nisu sporazumeli, sudarili su se na petercu, a lopta je prošla i pogodila Manćinija i završila u mreži za 1:2.

Roma je u finišu krenula na sve ili ništa ne bi li izborila produžetke, a iz kontre u nadoknadi malo je falilo da Šik sa gotovo polovine terena lobuje istrčalog Svilara.

Što nije uspeo Šik, jeste Stanišić, koji je u sedmom minutu nadoknade prošao po desnoj strani i potom sjano pogodi dalji ugao za konačnih 2:2!