(VIDEO, FOTO) REAL JE NEUNIŠTIV Madriđani spektakularnim preokretom otišli u finale Lige šampiona, rezervista Hoselu blickrigom bacio Bajern na koljena

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona, nakon što su u revanš meču savladali Bajern iz Minhena rezultatom 2:1.

Neuništivnost, to je riječ koja najbolje opisuje Kraljevski klub, čak i onda kada djeluje da su na koljenima, oni pronađu slamku spasa i kao po običaju odu u finale Lige šampiona.

Spektakularan preokret režirao je Real Madrid i rezervista Hoselu koji je za 3 minuta u samom finišu utakmice izazvao erupciju oduševljenja na Santijago Bernabeu i odveo Madriđane u finale.

Nije bilo pobjednika u prvom meču na Alijanc Areni, pošto su ove dvije ekipe prije sedam dana igrale neriješeno, 2:2, pa se sve rješavalo u Madridu.

I kada se činilo da ćemo gledati njemačko finale u Londonu, Real je pokazao zašto je najveći klub u istoriji ovog sporta.

Bojažljivo su krenuli i jedni i drugi. Bajern se opredijelio za kontre, dok je Real ima posjed lopte. Prvu veliku priliku vidjeli smo u 10. minutu kada je Vinisijus pogodio stativu. Nije uspio Bajern da odgovori u prvih 30 minuta, a onda je Hari Kejn potegao iz daljine, a Lunin odbranom izbacuje loptu u korner. Pred sam finiš prvog poluvremena Real Madrid imao je izuzetno dobru priliku, Vinisijus je sa lijevog boka uputio udarac koji je bio između centaršuta i šuta, ali je Manuel Nojer uspio da spriječi sjajnog driblera da dovede Real u vođstvo. Prema pogledima Brazilca ka saigračima, očekivao je nekog da presiječe tu loptu na petercu u proslijedi je u mrežu. To se ipak nije dogodilo.

Krenuo je Real mnogo ofanzivnije u drugom poluvrmenu. nisu imali odgovor za Vinisijusa defanzivci Bajerna, ali jeste Manuel Nojer. Lako je Brzilac dolazio u priliku da uputi udarac, a jedna takva situacija desila se u 51. minutu kada je u 55. minutu sjajno promiješao odbranu uputio loptu u kazneni udarac na koju je naletio Rodrigo, ali lopta odlazi tik pored stative. Samo šest minuta kasnije Vinisijus je ponovo prošao po lijevoj strani, ali je Nojer ponovo odbranio. Kada se činilo da će Real postići prvo pogodak uslijedio je šok na Santijago bernabeu. Sijevnula je kontra Bajerna, Alfonso Dejvis je sa lijeve povukao na desnu nogu raspalio po lopti i ubio pauka u 68. minutu.

Samo 4 minuta kasnije Realu je poništen pogodak, opravdano. Velika gužva stvorila se ispred gola Bajerna, kada je Naćo napravio faul nad Kimihom, odgurnuo ga rukom, pa poslao loptu ka golu, a ona se u mrežu odbila od Dejvisa. Tada je intervenisao VAR i poništio gol Realu.

A onda smo prisustvovali čudu. Ušao je rezervista Hoselu u igru, a već u 88. minutu donosi izjednačenje Real Madridu. Loše je bacio loptu rukom Nojer i predao je protivniku u noge, da bi nakon toga Vinisijus šutirao, a lopta je ispala Nojeru, a rezervista Hoselu se našao na pravom mjestu i smjestio loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije potpuna ludnica desila se na Bernabeu. Ridiger je sa lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor, sam se pred Nojerom našao Hoselu i smjestio loptu u mrežu.

Napadao je Bajern do kraja meča, ali se Real uspio odbraniti.

Košmaran kraj košmarne sezone Bajerna, dok će Real u finalu igrati sa Borusijom iz Dortmunda na Vembliju 1. juna.

TOK MEČA: REAL MADRID – BAJERN MINHEN 2:1

91’ KAKAV PREOKRET REAL MADRIDA! Hoselu je junak Kraljevskog kluba. Nakon centaršuta, Real golom Hoselua dovodi u prednost Madriđane!

88’ REAL MADRID SE VRATIO U IGRU! Kakva greška Manuela Nojera, prvo je loše bacio loptu rukom i predao je protivniku u noge, da bi nakon toga Vinisijus šutirao, a lopta je ispala Nojeru, a rezervista Hoselu se našao na pravom mjestu i smjestio loptu u mrežu.

83’ Sjajna prilika za Real. Ridiger je uputio centaršut, ispred gola se našao Vinisijus, ali loptu poslao pored gola.

72’ REALU PONIŠTEN POGODAK! Velika gužva stvorila se ispred gola Bajerna, kada je Naćo napravio faul nad Kimihom, odgurnuo ga rukom, pa poslao loptu ka golu, a ona se u mrežu odbila od Dejvisa. Tada je intervenisao VAR i poništio gol Realu.

68’ KAKVA GOLČINA ALFONSA DEJVISA! Kada se činilo da će Real postići prvo pogodak uslijedio je šok na Santijago bernabeu. Sijevnula je kontra Bajerna, ALfonso Dejvis je sa lijeve povukao na desnu nogu raspalio po lopti i ubio pauka.

61’ Nezaustavljiv je Vinisijus! Nojer ipak izlazi kao pobjednik. Sjajno je sa lijevog krila ušao u sredinu Brazilac, opalio po lopti, ali Nojer brani.

55’ KAKVA PRILIKA ZA REAL! Mnogo problema po lijevoj strani pravi Vinisijus defanzivcima Bajerna, a sada je sjajno promiješao odbranu uputio loptu u kazneni udarac na koju je naletio Rodrigo, ali lopta odlazi tik pored stative.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

45’ POLUVRIJEME Bez golova na Bernabeu.

37’ NOVA SJAJNA PRILIKA ZA REAL! Poslije duže akcije, Vinisijus je sa lIijvog boka uputio udarac koji je bio između centaršuta i šuta, ali je Manuel Nojer uspeo da spriječi sjajnog driblera da dovede Real u vođstvo. Prema pogledima Brazilca ka saigračima, očekivao je nekog da presiječe tu loptu na petercu u proslijedi je u mrežu. To se ipak nije dogodilo.

30’ Šansa za Bajern: Hari Kejn je raspalio po lopti, a sjajno je reagovao golman lunjin. Probao je sjajni napadač da pogodi mrežu, lopta je sa ivice kaznenog prostora imala snažnu, ali neobičnu putanju, pa je tako Lunjin morao da interveniše za svaki slučaj

20’ Posjed lopte: Real Madrid: 62%, Bajern Minhen: 38%.

13’ NAJBOLJA PRILIKA NA MEČU Mnogo sreće imao je sada Bajern Minhen, nakon što su fudbaleri Reala pogodili okvir gola. Vinicius Junior je bio blizu, ali njegov završni udarac pogađa stativu!

10’ Miran početak utakmice. bez prilika za sada na Santiago Bernabeu.

1’ Počela je utakmica.

SASTAVI:

Real Madrid (4-3-1-2): Lunjin – Karvahal, Ridiger, Naćo, Mendi – Valverde, Čuameni, Kros – Belingem – Rodrigo, Vinisijus.

Bajern (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Dajer, De Liht, Mazraui – Pavlović, Lajmer – Gnabri, Musijala, Sane – Kejn.

Gledali smo veoma zanimljivu prvu utakmicu. Iako imaju mnogo problema unutar kluba, Bavarci su pokazali zube Reali. Poveli su golom Vinisijusa izabranici Karla Anćelotija, a onda je uslijedio prekoret. Prvo je Liroj Sane donio izjednačenje, da bi kompletan preokret režirao Hari Kejn. Ipak nije se predavao Real Madrid, a ponovo je strijelac bio Vinisijus Žunior, ovog puta sa bijele tačke.

Bajern Hari Kejn

Ako je suditi po toj utakmici, nema sumnje da nas i večeras čeka spektakl. Real Madrid je osvojio titulu u španskoj ligi, Bajernu je ovo sezona za zaborav, a jedini spas mogli bi da pronađu u “ušatom trofeju”. Bavarci su nakon 12 godina izgubili bitku za titulu Bundeslige, ispali su i u Kupu, pa im Liga šampiona predstavlja jedinu mogućnost da osvoje trofej.

Stari lisac Karlo Anćeloti protiv Mančester sitija pokazao je da zna kako se igra na rezulat, iako su Građani imali više od igre, Kraljevski klub je po ko zna koji put prošao dalje.

Nema sumne, Bavarcima neće manjkati motiva, a sigurno da su prikazanim iz prve utakmice puni samopouzdanja u večerašnjem spektaklu,