(VIDEO, FOTO) ODLUKA PADA U MADRIDU Bajern i Real priredili spektakularan meč koji je završen bez pobjednika

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Reala iz Madrida su remizirali u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Kejn i Ridiger

Rezultat je na kraju glasio 2:2.

Odličan fudbal je viđen u Minhenu, na kraju četiri gola, 2 penala ali ipak će se o putniku u finale odlučivati u španskoj prestonic.

Od starta meča Bavarci su krenuli jako i sa željom što prije da dođu do prednosti. Sane je u prvoj minuti odmah imao veliku priliku ali je Lunjin odlično reagovao. Nakon toga domaćin je opsjedao gol, ali nije bilo gola. Ali kako biva nakon promašaja stiže kazna, Toni Kros je u 24. minuti na fantastičan način kroz sredinu servirao loptu Vinisijusu koji je na odličan način savladao Nojera i donio prednost svom timu. Nakon gola splasnuo je ritam meča, postojali su jalovi sa obje strane, ali ništa konkretno do slobodnog udarca Harija Kejna koji je u 42. minuti opalio po lopti, ali gola nije bilo pa je Real nakon 45 minuta imao minimalnu prednost u Minhenu.

Sane
Bajern Real
Real Madrid

Za razliku od prvog poluvremena, drugo je Real otvorio odličnom šansom Tonija Krosa koji je nakon odlične kontre svog tima opali jedan ozbiljan udarac koji je njegov reprezenativni kolega, Manuel Nojer na fantastičan način spriječio. Onda je uslijedilo četiri minuta ekipe Bajerna, prvo je Liroj Sane povukao loptu na desnu stranu i odličmnim udarcem sa distance donio izjednačenje, da bi potpuni preokret kompletirao Hari Kejn četiri minuta kasnije golom sa bijele tačke. Odličan je bio večeras raspoloženi Manuel Nojer koji je osujetio večeras veliki broj šansi Madriđana, ali nije imao šanse u 84. minuti kada je Kim oborio Rodriga, a Vinisijus drugim golom donio izjednačenje.

Do kraja je viđena opreznija igra jer ni jedni ni drugi nisu htjeli da izgube, ali će nas sigurno u Madridu čekati vrhunski meč sličan ovome.

Revanš meč u Madridu je na programu iduću srijedu na Santijago Bernabeu.

TOK MEČA

Bajern Minhen-Real Madrid 2:2 (0:1 u toku je drugo poluvrijeme)

84. minut Vraća se Real. Vinisijus drugim golom sa penala donio izjednačenje.

79. minut Nastavlja se sa uzbuđđenjima. Pokušao je Real da dođe do izjednačenja preko Vinisjusa ali je reagovao odlično Nojer.

65. minut Pokušao je sada Bajern dva puta, imali su Bavarci velike šanse da odu na 2 gola razlike ali nije bilo gola..

57. minut PREOKRETTTT Srušen je Musijala u 16 metara, a odgovornost je preuzeo Hari Kejn i donio potpuni preokret u Minhenu. Odličan fudbal gledamo.

53. minut Liroj Sane na karakterističan način je opalio liveom nogom i na fantastičan način donio izjednačenje svojoj ekipi.

45. minut Kraj prvog poluvremena nakon kojeg Real ima prednost.

42. minut Imao je sada šansu Bajern iz slobodnog udarca. Opalio je Hari Kejn oštar udarac ali nije bilo gola.

35. minut Nakon gola gleda se izzjednačen meč. Pokušava Bajern nekim loptama kroz sredinu, ali se brane Madriđani i drže prednost.

24. minut GOLLLLLLLLLLL Odličan pas Tonija Krosa je Vinisijus realizovao i svojoj ekipi donio prednost.

13. minut Dominacija Bajerna! Minhenski tim mnogo bolji od starta. Bavarci su furiozno otvorili utakmicu i sve vrijeme se igra na polovini Reala koji se brani i čeka kontre. Vrlo lako je domaćin mogao da stekne prednost. Imao je nekoliko izuzetno dobrih prilika, ali mu nedostaje preciznosti u završnici. Saneova šansa iz prvog minuta je i dalje najizglednija.

5. minut Bolje je Bajern otvorio meč, imali su Bavarci dva udarca ali je Lunjin odlično reagovao.

BAJERN MINHEN (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Dajer, Kim, Mazraui – Gorecka, Lajmer – Sane, Miler, Musijala – Kejn

REAL MADRID (4-4-2): Lunjin – Vaskes, Naćo, Ridiger, Mendi – Čuameni, Kros, Valverde, Belingem – Rodrigo, Vinisijus

UOČI MEČA

Riječ trenera

Tomas Tuhel vjeruje u svoju ekipu da će da savlada Real i plasira se u finale Lige šampiona.

– Želimo da se plasiramo u finale LŠ. Napravili smo jedan korak protiv Arsenala, a sada je vrijeme da napravimo sljedeći protiv Reala. Želimo da budemo konkurentni u polufinalu LŠ i da se potom nađemo na Vembliju. To neće da nam pomogne da vratimo bodove iz drugih takmičenja, ali planiramo da igramo u finalu LŠ – kazao je Nijemac.

Karlo Anćeloti je istakao da imaju maksimalno poštovanje od svih klubova i podsjetio na istoriju njihovih mečeva od prije.

– Svi znaju šta Real može u LŠ, nismo potcijenjeni. Osjećamo puno poštovanja od svih u takmičenju. Imamo puno samopouzdanja, ali i poštovanja za Bajern. Nemaju sjajnu sezonu u Bundesligi, ali su odigrali spektakularne mečeve protiv Arsenala. Jaki su, a moramo da uzmemo u obzir i istoriju klubova u Ligi šampiona. To nešto ipak znači – rekao je Italijan.