(VIDEO, FOTO) REAL PREŽIVIO LAJPCIG Mančester Siti bez velikih problema preskočio Kopenhagen

Fudbaleri Real Madrida i Mančester Sitija obezbijedli su prolazak u četvrtfinale Lige šampiona.

Nakon pobjeda na gostujućim terenima, Španci I Englezi su uspjeli da odbrane domaći teren i kvalifikuju se u narednu rundu najelitnijeg evropskog takmičenja.

Fudbaleri Mančester Sitija bez velikih problema slavili su u revanšu četvrtfinala Lige šampiona. Građani su pobijedili rezultatom 3:1.

Od početka je četa Pepa Gvardiole uspostavila dominaciju i za 10 minuta stigla do 2:0 golovima Manuela Akandžija i Hulijana Alvareza. Koliko toliku nadu Dancima dao je Muhamed Eljunusi u 29 minuti duela.

Međutim na kraju poluvremena Erling Haland je otklonio sve dileme postigao treći gol za svoj tim i olakšao svome timu mirniji nastavak meča.

Drugo poluvrijeme je Siti odradio posao I bez velikih problema su zadržali stečenu prednost.

U drugom duelu večeri koji je I prije meča obećavao uzbuđenja sastali su se Real Madrid I Lajpcig.

Konačan rezultat je na kraju bio 1:1, pa su Madriđani na osnovu prvog meča u kojem su slavili sa 1:0 obezbijedili prolazak dalje.

Čitavo prvo poluvrijeme su obilježili su 3 velike prilike Luisa Opende koji je stvarao probleme Realu, ali nažalost po svoj tim bio je neprecizan. Lajpcig je dominirao u prvom poluvremenu na iznenađenje svih. Real je djelovao nekako jalovo sem nekih pokušaja Vinisijusa koji pokušao da razdrma svoj tim.

U istom ritmu je Lajpcig nastavio da napada i prijeti Realu bio veoma blizu gola. Ali kako to biva nakon svih promašaja Nijemaca ekipa kao što je Real ne prašta. Vinisijus je u 65. Minutu na asistenciju Belingema stigao do vođstva. Nakon nekoliko minuta je Lajpcig reagovao I golom Vilija Orbana stigao do izjednačenja u 68. Minuti. Napadao je Lajpcig, ali nije imao sreće da sruši Madriđane. Lajpcig je pokazao da može da ifra sa velikima, ali Real je ponovo pokazao da je ipak Kralj ovog takmičenja.

TOK MEČA

Mančester Siti – Kopenhagen 3:1

Real Madrid – Lajpcig 1:1

90. minut Real i Siti idu dalje.

88. minut Na obje utakmice bez šansi, Real blizu da preživi Lajpcig.

77. minut U Mančesteru bez nekih velikkih uzbuđenja. Siti je siguran učesnik naredne runde takmičenja.

75. minut Lajpcig razbija Real u ovim momentima, ali nikako da materijalizuje bolju igru.

69. minut Vraća se Lajpcig odmah golom Orbana. Drama se nastavlja u Madridu

64. minut Evo golaaa. Vinisijus kažnjava sve promašaje Opende i Lajpciga. Ovo je veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Real Madrida.

56. minut Lajpcig natavlja da opsjeda gol Reala, ali nikako da materijalizuju posjed i bolju igru. Siti drži sve pod kontrolom.

49. minut Nastavlja Lajpcig da prijeti, ponovo je Openda u centru pažnje.

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut Lajpcig ima za čime da žali, tri odlične šanse je promašio Luis Openda u prvom poluvremenu, dok Siti sigurno grabi ka četvrtfnalu jer je Erling Haland u nadoknadi prvog poluvremena postigao treći gol za Građane.

41. minut Lajpcig ozbiljno steže obruč oko Realovog gola, Simons je šutirao, ali je Lunjin maestralno odbranio. Nakon kornera kakvu priliku je propustio Openda.

38. minut Mirno je na obje utakmice, bez prilika.

29. minut Muhamed Eljunusi je smanji na Etihadu, Kopenhgagen se ne predaje.

25. minut Siti i dalje ima prednost i inicijativu, Real i Lajpcig bez izglednih prilika u ovim momentima.

16. minut Ponovo se Openda našao u šansi za Lajpcig. Nijemci ozbiljno prijete.

14. minut Evo sada uzbuđenja u Madridu, prvo je Vinisijus skočio, ali šutirao preko gola, dok je na drugoj strani Openda šutirao sa distance.

10. minut Hulijan Alvarez duplira prednost Mančester Sitija, sprema se kanonada Gvardioline čete. Rasplamsala se borba u Madridu.

5. minut Zatresla se mreža već u Mančesteru, Manuel Akandži na asistenciju Alvareza dovodi Građane u vođstvo, u Madridu početno ispitivanje snaga.

1. minut Počele su utakmice u Mančesteru i Madridu.

Mančester siti – Kopenhagen (prvi meč 3:1)

SASTAVI:

Mančester siti: Ederson – Gvardiol, Akanđi, Dijaš, Luis – Kovačić, Rodri – Nuneš, Alvares, Bob – Haland

Kopenhagen: Grabara – Ankersen, Jelert, Vavro, Mekena, Diks – Froholt, Oskarson, Klem – Ašuri, Eljunusi

Real Madrid – Lajpcig (prvi meč 1:0)

SASTAVI

Real Madrid: Lunin – Mendi, Naćo, Ridiger, Karvahal – Kamavinga, Čuameni, Kros, Valverde – Belingem – Vinisijus

Lajpcig: Gulači – Henrihs, Orban, Lukeba, Raum – Haidara, Šlager, Olmo, Simons – Openda, Šeško

FORMA

Što se tiče forme nakon prvog duela, Madriđani su odigrali 3 duela u španskom prvenstvu gdje je četa Karla Anćelotija zabilježila 1 pobjedu i 2 remija.

UOČI MEČA

Sa druge strane, Lajpcig je u Bundesligi pobijedio dva puta i doživo jedan poraz.

RIJEČ TRENERA

Karlo Anćeloti je oprezno prišao revanšu i upozorio svoje igrače.

– Moramo da budemo najbolja verzija sebe ako želimo da prođemo u četvrtfinale. Dvomeč je imao samo prvo poluvrijeme i nije još okončan. Do sada smo izgledali dosta dobro u sezoni, ali pred nama je posljednja četvrtina i još dug put. Moj tim stalno uči, stalno se dokazuje, što je jako teško u Realu. Napredovali smo od prvog meča ove UEFA Lige šampiona, mislim da smo pripremljeni, ali sve se to dokazuje na terenu. Lajpcig je veoma opasan tim u tranziciji i moramo biti jako pažljivi – rekao je Anćeloti.

Mark Roze je kao i Anćeloti bez pompenznih izjava bio miran u pripremi meča

-Veoma smo uzbuđeni što ćemo se sutra predstaviti u Madridu. Jako je teško odigrati perfektan meč, morate biti mentalno pripreljeni. A, mi jesmo. Izgubili smo prvi meč sa golom zaostatka i vidjećemo šta će se sutra dogoditi. Sve je moguće – rekao je trener Lajpciga.

Drugi meč ove noći je duel Mančester Sitija i Kopenhagena u Engleskoj.

UOČI MEČA

Građani nakon meča u Danskoj imaju prednost od 3:1. Djeluje da je Gvardiolina odradila pola posla i da će a Etihadu večeras biti suvo odrađivanje posla.

FORMA

Siti se nalazi u odličnoj formi gdje je slavio u prethodnih 5 mečeva ostvario 4 pobjede i jedan neriješen rezultat, dok su Danci ostvarili 2 trijuma i jedan poraz.

Direktne tekstualne prenose iz Lige šampiona pratite na portalu Srpskainfo.