GRAĐANI NASTAVLJAJU TRKU Mančester siti deklasirao Brajton i upisao nova 3 boda

Fudbaleri Mančester Sitija u velikom stilu nastavljaju potjeru za vodećim Arsenalom. Građani su gostovali na jugu Engleske i iz Brajtona se vraćaju sa tri velika boda.

Foden

Utakmica je završena ubjedljivom pobjedom ekipe Pepa Gvardiole 0:4.

Prva tri gola postignuta su poslije nešto malo više od pola sata igre, a strijelci su bili Kevin De Brujne i Fil Foden. Njih dvojica bili su izuzetno raspoloženi za igru u prvih 45 minuta.

Domaći Galebovi smatrani su potencijalnom „minom“ za Siti, međutim ispostavilo se da je šampion Engleske mnogo lakše došao do trijumfa nego što se očekivalo.

Ekipa Roberta De Zerbija igra jedan od najljepših fudbala u Premijer ligi, bez kalkulacija uvijek spremna za nadigravanje sa rivalom, ali protiv raspoloženih Građana nije imala šanse.

Siti je poveo u 17. minutu na spektakularan način: akciju je započeo Fil Foden, sa desnog krila je centrirao Kajl Voker, a Kevin De Brujne se bacio kao da je rasni golgeter, a ne prefinjeni vezni igrač i udarcem glavom atraktivno poslao loptu pod samu prečku – 0:1.

Devet minuta kasnije gosti su dobili mali poklon – Foden je proklizao i pao, a australijski sudija Džared Džilet dosudio slobodan udarac. Izveo ga je upravo Foden, lopta je na putu do gola pogodila Grosa, promijenila pravac i završila u mreži – 0:2.

U 34. minutu već je bilo 0:3. Ovog puta su grubo pogriješili fudbaleri Brajtona, konkretno mladi Argentinac Valentin Barko, izgubio je loptu u kaznenom prostoru što je odmah kaznio Foden svojim drugim pogotkom.

Taj drugi Fodenov gol bio je jubilarni njegov 50. u Premijer ligi.

U drugom poluvremenu bilo je malo manje uzbuđenja, mada su oba tima nastavila sa ofanzivnom igrom, a sreća i naklonjenost arbitara bili su i dalje na strani gostiju.

U 62. minutu golman Sitija Ederson poslao je sjajnu dijagonalu ka Vokeru, čuvar mreže Brajtona Džejson Stil je internevenisao, ali se lopta odbila do Hulijana Alvareza i to je bilo 0:4.

Šampion Engleske je još jednom demonstrirao silu, ali je utisak da je Brajton zaslužio bar nešto iz ovog meča. Možda neki gol ili penal, piše Sport klub.

Mančester Siti je poslije ove pobjede preskočio Liverpul i sad ima samo bod manje od vodećeg Arsenala, takođe ima i utakmicu manje odigranu.

U narednom kolu u nedjelju tim Pepa Gvardiole gostuje ekipi Notingem Foresta. Istog dana Arsenal očekuje veliki derbi sjevernog Londona protiv Totenhema, dok u subotu Liverpul ide na noge Vest Hemu.