(VIDEO, FOTO) Promašen penal, a onda POGODAK: Fudbaleri Brajtona savladali ekipu Aston Vile

Fudbaleri Brajtona savladali su na svom terenu ekipu Aston Vile, rezultatom 1:0 (0:0), u utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Viđen je vrlo zanimljiv meč na Ameksu, koji je na kraju riješio Brazilac Žoao Pedro, pogotkom u 87. minutu susreta.

Sjajan meč je odigrao Brajton i očigledno iskoristio pad u formi Vile, koja je prije tri dana poražena 4:2 od Olimpijakosa u prvom meču polufinala Lige konferencija.

Očigledno se četa Unaija Emerija nije dovoljno oporavila od ovog neuspjeha, naletjela je na nezgodni Brajton, koji je na kraju upisao sva tri boda.

U prvom djelu meča nije bilo previše uzbuđenja, da bi “galebovi” poveli u 68. minutu. Ipak, pogodak Paskala Grosa je poništen zbog ofsajda, a nakon asistencije VAR.

Nastavio je domaćin da napada, a konačno su u 85. minutu izborili priliku da povedu sa bijele tačke. Udarac Žoaa Pedra je zaustavio Robert Olsen, ali je Brazilac naletio na odbijenu loptu i pogodio za sva tri boda ekipe Roberta de Zerbija.

Vila je i dalje na četvrtom mjestu koje vodi u Ligu šampiona, imaju čak sedam bodova više od Toenhema, ali su “pijevci” odigrali dva meča manje, pa bi uz dvije pobjede mogli da uđu u borbu za četvrto mjesto.

Sa druge strane, Brajton je na 11. mjestu sa 47 bodova.