PREOKRET KLOPOVE ČETE Liverpul pobjedom protiv Brajtona došao na čelo tabele

Fudbaleri Liverpula savladali su Brajton sa 2:1 u meču 30. kola engleske Premijer lige.

Nunjez u duelu sa Dankom

Redsi su ovom pobjedom došli na vrh tabele i sa udobne pozicije pratiće derbi kola u kojem se od 17.30 sati na Etihadu sastaju konkurenti za titulu Mančester siti i Arsenal.

Liverpul je gubio od drugog minuta. Poslije fantastičnog kontranapada lopta se odbila do Danija Velbeka, a bivši napadač reprezentacije Engleske pogodio za vođstvo “galebova”.

Od tog trenutka ekipa Jirgena Klopa bila je apsolutno bolji rival i konstanto pritiskala rivala, sve do potpunog preokreta.

Izjednačenje je stiglo u 27. minutu. Soboslai je izveo korner sa desne strane, lopta se odbila do Salaha, koju ju je vratio u šesnaesterac, a nespretni Feltman doturio do utrčalog Lusia Dijaza koji se sjajno snašao i u padu pogodio.

Nastavili su domaći da napadaju u naletima od starta drugog poluvremena, a gol “galebova” bio je pod konstantnom opsadom., pišu Sportske.net.

Brana je popustila 25 minuta pre kraja kada je nekadašnji igrač Brajtona Aleksis Mekalister, koji je danas gospodario sredinom terena, teledirigovanim pasom pronašao Mohameda Salaha, a on na sebi svojstven način rutisnki pogodio za slavlje redsa.

Mreža galebova zatresla se i u 71. minutu, posle asistencije Salaha svoj drugi gol na meču postigao je Dijaz, ali je pogodak Kolumbijca poništen zbog malog ofsajda.

Ipak, Liverpul nije imao problema da u završnici sačuva prednost i dođe do nova tri boda, tako načini još jedan korak ka osvajanju titule u oproštajnoj sezoni Jirgena Klopa na Enfildu.