(FOTO) Šokantno popodne u Engleskoj: Petrović kapitulirao 2 puta, šareni Liverpul srušio prokletstvo, Totenhem nakon preokreta korača ka Ligi šampiona

U terminu od 16 sati je odigrano šest utakmica 27. kola engleske Premijer lige.

darvinj nunjez

Postignuti su sljedeći rezultati: Notingem Forest Liverpul 0:1, Brentford – Čelsi 2:2, Everton – Vest Hem 1:3, Fulam – Brajton 3:0, Njukasl – Vulverhempton 3:0 i Totenhem – Kristal Palas 3:1.

Liverpul je ponovo bio primoran da igra u više nego “šarenom” sastavu, a u prvom poluvremenu u Notingemu je bio loš i bez udarca na gol.

U nastavku su “šumari” bili opasniji, Elanga i Hadson-Odoi su propustili odlične šanse za vođstvo, a gosti su se baš mučili na terenu.

Sve je išlo ka tome da će Liverpul prosuti dva važna boda u šampionskoj trci i da neće uspjeti da poslije 40 godina zabilježi trjumf u Notingemu, ali u devetom minutu sudijske nadoknade vremena viđena je nonšalancija Hadsona-Odoija, lopte se dokopao Mekalister, uputio kvalitetan centaršut, a rezervista Darvin Nunjes je udarcem glavom matirao Selsa, za 0:1 i sačuvao Liverpulu prvo mjesto na tabeli.

Čelsi je u malom gradskom derbiju Londona poveo protiv Brentforda u 35. minutu preko Džeksona, a domaćin je izjednačio pogotkom Rasmusena u 50. minutu.

Brentford je preokrenuo rezultat u 69. minutu, a fantastičan pogodak je postigao Kongoanac Visa. Štoper “plavaca” Disasi je glavom zakucao loptu u mrežu, za 2:2 u 84. minutu. Centaršut je uputio Palmer.

Evertonu su tokom sedmice vraćena četiri boda od onih 10, koliko mu je bilo oduzeto, a ovaj klub je danas probao da napravi važan korak ka opastanku u eliti. Beto je u 45. minutu promašio penal, ali se Portugalac iskupio u 56. minutu i na asistenciju Garnera i donio prenost “karamelama” u meču sa Vest Hemom. Gosti se nisu predavali, pa je bivši igrač Evertona Kurt Zuma izjednačio u 62. minutu. “Hladan tuš” navijačima na Gudisonu je 91. minutu servirao Souček, a nakon toga je pogodio i Alvarez, za 1:3 u 96. minutu.

U Njukaslu je sve bilo riješeno posle 33 minuta igre. “Vukovi” su kapitulirali u 14. minutu, kada je domaćin poveo golom Isaka. Prednost je udvostručio Gordon u 33. minutu. Livramento je u 93. minutu bio precizan, za konačnih 3:0.

Fulam je u velikoj formi, a trijumf protiv Mančester junajteda iz prošlog kola je ovog popodneva materijalizovao trijumfom nad Brajtonom. Hari Vilson u 21. minutu pogodio za 1:0, a na 2:0 je povisio Rodrigo Muniz u 32. minutu. Taj rezultat je bio na snazi do samog finiša, kada je Adama Traore u 91. minutu pogodio za 3:0.

U još jednom duelu dvije londonske ekipe viđen je veliki preokret. Kristal Palas je poveo protiv Totenhema sjajnim golom Ezea iz slobodnog udarca u 59. minutu. Gol za 1:2 dao je Timo Verner, poslije odličnog prodora i pasa Brenana Džonsona sa desne strane u 78. minutu, a na 2:1 je okrenuo Romero tri minuta kasnije.

Konačnih 3:1 postavio je Son u 88. minutu. Na kraju, jako važan trijumf Spursa u borbi za Ligu šampiona.