(VIDEO, FOTO) ČUDESNO FINALE NA VEMBLIJU Liverpul slavi pobjedu nad Čelsijem i nebeski skok Van Dajka, a Srbija golmana za budućnost

Fudbaleri Liverpula osvojili su engleski Liga kup.

Oni su u spektakularnom finalu na “Vembliju” poslije produžetaka savladali Čelsi sa 1:0 golom kapitena Virdžila van Dajka.

Sve što fudbal čini zanimljivim vidjeli smo večeras, a posebno raduje briljantna partija golmana Čelsija Đorđa Petrovića koji je pokazao da izrasta u čuvara mreže svjetske klase. Ipak, to nije bilo dovoljno timu Maurisija Poketina da podigne trofej.

Sa većom dozom sampouzdanja započeo je finale lider Premijer lige Liverpul. Tim Jirgena Klopa bio je blizu vodećem pogotku u 14. minutu, kada je čuver mreže “plavaca” Srbin Đorđe Petrović sjajno reagovao i odbranio udarce Mekalistera i Dijaza.

Šest minuta kasniije Čelsi je imao sto odstotnu šansu. Palmer se našao sam ispred Kelehera, a golman Liverpula vrhunskom intervencijom sačuvao svoj tim, u nastavku je pokuašo Džekson, ali je njegov udarac izblokirao Endo.

Jedan od dva izuzetno sporna momenta u finalu dogodio se u 24. minutu kada je Kaisedo nesmotreno, otvorenim đonom, startova nad Gravenberhu, povrijedio vezistu Liverpula, a sudija Kavana i pomoćnici u VAR sobi na zaprepašćenje svih odlučili da nesmotrenom veznjaku Čelsija oproste.

Sterling je u 32. minutu zatresao mrežu svog bivšeg kluba Liverpula, ali gol nije priznat, jer je prethodno asisten Džekson bio u ofsajdu.

Do kraja prvog poluvremena golova nije bilo, ali jeste stative koju je pogodio Gakpo u 40. minutu, nakon što je glavom zahvatio loptu, a Petrović ostao nemoćan, ali i srećan.

Mogao je Čelsi da povede posle sedam minuta igre u nastavku. U odličnoj situaciju našao se Fernades, ali se spetljao, pokušao petom i bio bezopoasan po Kelehera.

Poslije sata igre opet su sudije bile u glavnoj ulozi. Liverpul je postigao pogodak, strijelac poslije sjajnog centaršuta Robertsona bio Van Dajk. Navijači Liverpula bezbrižno su slavili gol svog kapitena, a onda se umiješao VAR, procenio da je Endo prethodno bio u ofsajdu i uticao na igru, te je pogodak poništen.

U narednim minutima ponovo je bio bolji tim Maurisija Poketina. Mogli su “plavci” da povede u 69. minutu kada se štoper Disasi nije snašao u sjajnoj prilici, a onda i sedam minuta kasnije. Tada je lopta poslije šuta Galagera pogodila u stativu.

Još bolju šansu Galager je upropastio pet minuta prije kraja kada je izašao sam ispred Kelehera, a golman Liverpula još jednom izašao kao pobjednik iz njihovog duela.

Poslije svih uzbuđenja, meč je otišao u produžetke.

Prvu šansu u produžecima imao je mladi rezervista Liverpula Dans, a njegov šut glavom odbranio je raspoloženi Petrović. Pokušao je i Eliot, ali nije bio precizan.

Odbranu utakmice imao je Petrović u 25. minutu produžetka. Eliot je ostao sam na drugoj stativi, šutirao glavom, svi već vidjeli loptu u mreži, a onda se isrpriječio Srbin i nogom sačuvao mrežu svog tima i nade da “plavci” osvoje trofej u Liga kupu.

Ipak, ni Petrović nije mogao ništa samo tri minuta kasnije. Odlično je korner izveo Robertson, Van Dajk se zaletio i izbio ispred Disasija, da bi snažnim udarcem glavom kapiten “redsa” donio trofej Liverpulu.