Dramatično veče u Engleskoj: Liverpul teže od očekivanog nastavio da diše za vratom Arsenalu

Veliki bodovi za "trešnjice" na "Selhurstu", iako nisu bili toliko bolji tim od domaćina.

Kristal Palas je bio tim koji je nešto više napadao, imao inicijativu, na kraju nisu mogli zadovoljni da napuste svoj teren jer je bilo 0:2.

Prvi gol na ovom meču vidjeli smo u 25. minutu kada je Senesi uspio da iskoristi asistenciju Sinistere za pobjedu svog tima. Konačan rezultat postavio je Mur u 1. minutu nadoknade.

Sada su ove dvije ekipe izjednačene na tabeli sa po 16 bodova.

Fulam je dobio Notingem forest na svom terenu lakše nego što je bilo ko očekivao, bilo je ubjedljivih 5:0 (2:0).

Poslije pola sata igre golova nije bilo, da bi Ivobi i Himenez u 30. i 34. minutu uspjeli da postignu dva gola za vrlo kratko vrijeme.

Ista dvojica su nastavili da igraju sjajno u nastavku, Himenez je pogodio u 54. minutu utakmice, da bi 4:0 bilo djelo Ivobija 20 minuta kasnije. Konačan rezultat postavlja Karni u 86. minutu.

Liverpul se mučio danas na gostovanju Šefildu koji ima samo jednu pobjedu od početka sezone, i na kraju je uspio nekako da izvuče živu glavu, bilo je 0:2.

Prvi gol na ovom meču postigao je Virdžil Van Dajk, poslije centaršuta iz kornera slabo odevenog Aleksander-Arnolda.

Naravno, Liverpul je bio dosta kvalitetniji tim, ali je falio i završni pas i sama završnica, golman domaćih je bio prilično dobar danas i jedan je od razloga zašto je njegov tim izgubio “samo” ovim rezultatom. Ipak, kada su svi vidjeli konačnih 0:1, pojavio se Soboslai koji je riješio da pogodi za konačnih 0:2.

Liverpul je sada na samo dva boda od Arsenala koji je na samom vrhu tabele.

U duelu Brajtona i Brentforda pobjeda domaćina koji ide ka vrhu tabele, bila je ovo sedma pobjeda u sezoni za njih. Slavili su protiv Brentforda poslije preokreta, Mbuemo je doveo goste iz penala u prednost, da bi Paskal Gros izjednačio u 31. minutu.

Konačnih 2:1 postavlja Hinselvud u 52. minutu, prenose Sportske net.