APSURDNA SITUACIJA Borusija Dortmund će više zaraditi ako izgubi u finalu Lige šampiona, a za sve je "kriv" Belingem

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i madridskog Reala će se boriti za titulu prvaka Evrope, a sve oči biće uprte u reprezentativca Engleske Džuda Belingema.

Veliko finale Lige šampiona ove godine biće odigrano 1. juna na Vembliju, a rivali će biti Real Madrid i Borusija Dortmund, dok će u centru pažnje biti Džud Belingem, koji je uoči starta aktuelne sezone upravo iz redova “Milionera” pojačao “Kraljevski klub”.

Baš taj transfer koji se dogodio prošlog ljeta dovodi predstojeće finale u apsurdnu situaciju.

Naime, ukoliko bi Borusija osvojila Ligu šampiona, njemačkom timu bi na ime bonusa od strane UEFA leglo 20 miliona evra, ali bi joj zarada bila veća ukoliko izgubi finale.

Pitate se kako?

Za to je zaslužna klauzula nastala prilikom transfera Belingema iz Borusije u Real, prema kojoj će Madriđani morati da plate “Milionerima” 25 miliona evropskih novčanica ukoliko osvoje Ligu šampiona sa engleskim asom u svom sastavu, navodi Sportal.

Takođe, Belingem će iz još jednog razloga biti centralna figura meča.

Naime, 20-godišnji Englez će svoje prvo finale Lige šampiona igrati protiv bivšeg kluba, a meč će biti odigran u njegovoj domovini.

Otkad je stigao u Real, Belingem je u svim takmičenjima odigrao 39 utakmica i već u prvoj sezoni je stigao do dabl-dabl učinka, jer je upisao 22 gola i deset asistencija.