(FOTO) "To je katastrofa, ovo je teško progutati" Tuhel otvorio dušu i opleo po sudijama nakon poraza od Reala

Real Madrid plasirao se u finale Lige šampiona pošto je na svom terenu savladao Bajern iz Minhena sa 2:1, te su Španci tako zakazali 18. borbu za titulu u elitnom takmičenju Evrope. Međutim, jedna situacija privukla je veliku pažnju na utakmici, a baš o njoj je govorio i trener njemačke ekipe Tomas Tuhel.

Tomas Tuhel

Nakon remija u prvom meču (2:2), golove u Madridu nismo vidjeli sve do sredine drugog poluvremena, kada je Dejvis doneo prednost Bajernu (1:0). Od tog trenutka se meč pretvorio u pravi haos.

Prvo je poništen gol domaće ekipe nakon Naćovog faula nad Kimihom, zatim je Nojer napravio neshvatljivu grešku i omogućio poravnanje Realu, da bi drugi gol Madriđana bio priznat nakon asistencije VAR-a. Ipak, u samom finišu meča smo vidjeli i najkontroverzniju sudijsku odluku.

Igrao se 13. minut nadoknade, kada je Bajern poslao dugačku loptu napred. Nakon što je Mazraui stigao do nje i proslijedio je do Milera, De Liht se sjajno snašao na pas njemačke legende i matirao je Lunjina, ali je igra zaustavljena u tom trenutku, jer se Marokanac nalazio u ofsajd poziciji. Ili je bar tako pomoćni sudija mislio.

Nakon gledanja snimka jako je teško utvrditi da li je bilo reći o nedozvoljenoj poziciji, a nije jasno zašto sudije nisu postupile po pravilima i pustile da se akcija završi do samog kraja. Istina, kada je De Liht postigao gol Lunjin nije ni pokušao da odbrani, ali je pravo pitanje da li bi Ukrajinac i zaustavio udarac holandskog štopera.

Upravo o toj situaciji je govorio i trener Bajerna Tomas Tuhel, koji je bio vidno nezadovoljan sudijskim odlukama u polufinalu Lige šampiona.

– Dali smo jedan gol, i to je katastrofalna odluka sudija. Linijski se izvinio, ali to ne pomaže. Podići zastavu i donijeti takvu odluku u posljednjem minutu. A i sudija, sudija ne mora da svira Vidi da osvajamo drugu loptu. Sviranje je veoma, veoma loša odluka i protivna je pravilima. To je loša odluka obojice, to je katastrofa. Teško za progutati – rekao je trener Bajerna.