KAKAV PREOKRET LIVERPULA Salah pakovao, Redsi na čelu Premijer lige

Fudbaleri Liverpula savladali su Vulverhempton na gostovanju sa 1:3 (1:0) u okviru 5. kola Premijer lige.

Salah i Kilman u duelu

S obzirom na to da su imali odličan start sezone, Liverpul je važio za sigurnog favorita na uvijek neugodnom gostovanju u Zapadnom Midlentsu.

Vulvsi su, uprkos brojnim odlascima ovog ljeta, sa trenerom Gerijem O'Nilom pronašli način da igraju protiv kvalitetnijih ekipa, i zaista su pojeli Liverpul u prvom poluvremenu. Dobro su eksploatisali činjenicu da je gost oslabljen neigranjem Konatea i Van Dajka, pa i Trenta, mada je vrlo dobro poznato koliko slab doprinos ovaj desni bek ima na defanzivu.

Sjajna asistencija Pedra Neta u sedmom minutu pronašla je Čan-Hi Hvanga za vošstvo domaćih koji su nastavili da terorišu odbranu rivala. Klopov tim je bio potpuno neorganizovan defanzivno, dok nisu oronalazili adekvatno rješenje u napadu sve do završnice prvog poluvremena kada je Žoze Sa imao posla.

Morao je Klop da unese više energije. Luis Dijaz je dobio priliku na startu prvog poluvremena, a ubrzo je stiglo i izjednačenje. Mohamed Salah je odlično proigrao Kodija Gakpa koji je ispratio akciju i proslijedio loptu iza leđa portugalskog golmana. Imao je Liverpul poslije toga još nekoliko dobrih šansi. Darvin Nunjez je bio taj koji je ponovo mogao da im donese preokret, ali Sa je bio maestralan.

Pritiskao je Liverpul, znatno se promijenila situacija na „Moliou“ i taman kada su domaći uspjeli da dođu do predaha, uslijedio je preokret. Endi Robertson je bio začetnik kontre koja se dogodila zahvaljujući greški Hosea Sa. Odigrao je akciju sa Salahom i to na desnoj strani terena za mirnu egzekuciju. Već četvrta asistencija Egipćanina u sezoni. Ali, tu nije bio kraj. U 90. minutu poslije nove kontre, Salah ostavlja pas za Harvija Eliota čiji savršen udarac od stative završava u golu za nova tri boda „crvenih“, navode Sportske.net.

Liverpul stiže do četvrtog trijumfa od početka kampanje i do 13. boda što ih trenutno čini liderima. Vulvsi su na 15. mjestu.