Derbi bez pobjednika: Čelsi i Liverpul remizirali na startu sezone (FOTO)

U derbiju prvog kola Premijer lige, u kome su se na Stamford bridžu sastali Čelsi i Liverpul, nije bilo pobjednika. Meč je završen rezultatom 1:1. Uz po jedan poništen gol na obje strane.

Liverpul je priprijetio prvi, u 12. minutu je Mohamed Salah pokušao sa ivice kaznenog prostora i pogodio prečku.

Samo šest minuta kasnije, sjajnom loptom kroz trojicu igrača Salah je pronašao Luisa Dijaza koji bez problema trese mrežu Čelsija za 1:0.

Tresla se mreža Čelsija i u 29. minutu. Ovoga puta je Salah bio strijelac, ali je nakon VAR provere Entoni Tejlor zbog milimetarskog ofsajda poništio gol Egipćanina.

A onda blic-krig Čelsija. Aksed Disasi je u 37. minutu loptu koju mu je glavom dodao Ben Čilvel poslao iza leđa Alisona Bekera.

Nepuna dva minuta kasnije izgledalo je da su Plavci preokrenuli stvari u svoju korist. Loptu je u mrežu poslao Ben Čilvel, ali je na kraju njegov gol poslije VAR provere poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U drugom kolu, Čelsi će u goste Vest Hemu, Liverpul će ugostiti Bornmut, navodi Sportklub.