DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA Čelsi sa 2 igrača više srušio lidera na tabeli

Pet priznatih i četiri poništena pogotka, dva crvena kartona i trijumf Čelsija nad Totenhemom u gradskom derbiju - 4:1.

Počelo je bajkovito po Totenhem, već u šestom minutu poslije asistencije Sara domaćin je poveo golom Kulušebskog u gradskom derbiju protiv Čelsija.

A tada su uslijedila čak tri poništena gola posle intervencije iz VAR sobe. Najprije, u 14. minutu kad je Son bio u ofsajdu.

Potom Čelsi nije imao sreće u dva navrata, prvi put u 21. minutu, kad je gol Sterlinga poslije solo akcije poništen zbog igranja rukom. Sedam minuta kasnije, Kaisedo je zatresao mrežu Vikarija, ali je bio u ofsajd poziciji.

U 35. minutu prelomni trenutak utakmice. Isprva sudija Majkl Oliver nije ništa dosudio, ali je poslije pregledanog snimka pokazao na bijelu tačku za Čelsi, ujedno je zbog neopreznog starta direktan crveni karton dobio Romero. Precizan sa bijele tačke bio je Kol Palmer.

Izdržao je Totenhem do poluvremena, ali im je poslije isključenja Udogija, koji je dobio drugi žuti karton, postalo još teže, ostali su sa devetoricom na terenu.

I bilo je pitanje vremena kad će brojčanu nadmoć iskoristiti Čelsi, a Plavci su to učinili u 75. minutu, poslije asistencije Sterlinga pogodio je Nikolas Džekson.

Vjerovali ili ne, u 79. minutu poništen je još jedan pogodak, Dajer je bio u ofsajdu, pa su se domaći navijači kratko radovali. Malo je nedostajalo da Totenhem izjednači poslije odličnog šuta Sona sa 17 metara, tada je Sančez odbranio.

Već u sljedećem napadu sevnula je kontra Čelsija, poslije koje je pobjednik napokon bio riješen, Džekson je i drugi put savladao Vikarija za kraj nadanja domaćih navijača. Do kraja meča, golom u 90+8. minutu, Džekson je kompletirao het-trik.