SIGURNE KARAMELE Everton lagano sa Notingemom za vrlo važna 3 boda

Fudbaleri Evertona savladali su Notingem Forest rezultatom 2:0 u meču 34. kola Premijer lige.

Herison

Karamele su prvi put poslije dva i po mjeseca uspjele da na jednom meču u svim takmičenja postignu više od jednog gola.

Za to su bili zaslužni Idrisa Gej i Dvajt Meknli, koji su udarcima iz daljine u 29. i 76. minutu donijeli pobjedu domaćinu na “Gudisonu”.

Everton je upisao tri boda  poslije 107 minuta igre odnosno 17 dodatnih zbog sudara glavama, koja ih dodatno udaljavaju od opasne zone, ovaj put protiv jednog od direktnih rivala za mjesto u eliti sljedeće sezone.

Trenutno su 16. sa 30 bodova, četiri više od “šumara” koji su prvi iznad “crte” i imaju meč više odigran.

Notingem je ovim porazom dodatno otežao svoju situaciju. Luton je na bod,  a Barnli poslije pobjede nad Šefildom na tri boda zaostatka, piše B92.

U narednom kolu Everton dočekuje Liverpul u gradskom derbiju, dok će Notingem ugostiti Mančester siti.