Osjeća se miris titule na Emirejtsu: Tobdžije dominirale terenom i stavile Siti POD OGROMAN PRITISAK

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Bornmut kod kuće rezultatom 3:0 (1:0) u meču 36. kola Premijer lige i pobjegli Mančester sitiju na četiri boda prednosti u šampionskoj trci. Građani imaju dvije utakmice manje, ali se sada nalaze pod ogromnim pritiskom i nemaju prava na grešku.

arsenal

Tobdžije su sasvim zasluženo upisale nova tri boda. Od prvog do posljednjeg minuta su dominirale terenom Emirejtsa i pravo je čudo kako nisu zabilježili ubjedljiviji trijumf.

Ipak, i ovih 3:0 je više nego dovoljno da se sačuva nada za osvajanje prve titule poslije ravno 20 godina.

Zasluge za to idu Bukaju Saki, Leandru Trosaru i Deklanu Rajsu, koji su tresli mrežu Trešnjica. Saka je to učinio iz penala u 45, Trosar poslije asistencije Rajsa u 70. minutu, da bi potonji u dubokoj nadoknadi stavio tačku na sve i krunisao još jednu fenomenalnu partiju.

Poslije prvog poluvremena na semaforu je stajalo “samo” 1:0, mada je lako moglo da bude i 3:0 ili možda 4:0. U toj mjeri su Tobdžije dominirale od prvog sudijskog zvižduka na Emirejtsu.

Pravo je čudo kako su domaći dali samo jedan gol za 45 minuta. Stvorili su veliki broj sjajnih prilika i imali čak 16 udaraca.

Počelo je prilikom Haverca, nastavilo se preko Sake, Vilijama Salibe i Leandra Trosara. Na golu Bornmuta je briljirao Mark Travers, koji je odbranama dovodio do ludila Tobdžije i izazivao nevjericu na tribinama.

Ipak, na kraju je čuvar mreže prešao iz uloge heroja u status tragičara. Skrivio je jedanaesterac faulom nad Havercom iz kojeg je tim Mikela Artete poveo.

Od starta drugog djela je nastavljena inicijativa Arsenala. Željeli su domaći da riješe pitanje pobjednika što prije i za samo nekoliko minuta su stvorili još dvije odlične šanse. Udarce Sake i Haverca je ponovo zaustavljao Travers.

Tek poslije nepunih sat vremena igre, gosti su se odvažili da napadnu. Malo je nedostajalo i da zatresu mrežu iz prve konkretne akcije. Dominik Solanke je izbio sam pred Davida Raju, ali je otišao previše iskosa i šutirao direktnog u španskog golmana.

Ubrzo je sa distance probao i Entoni Semenjo, i to su bili momenti u kojima je ekipa Andonija Iraole pokazala koliko joj malo treba da zaprijeti.

Da je klasa, ipak, na strani Arsenala pokazalo se i 70. minutu. Jedan naizgled bezopasan napad je završen pogotkom Leandra Trosara. Deklan Rajs je uposlio Belgijanca na ivici šesnaesterca, a ovaj rutinski pogodio dalji ugao i trasirao put ka trijumfu.

Nepunih pet minuta kasnije se zatresla mreža Tobdžija, ali je gol Semenja poništen zbog prekršaja u petercu nad Rajom. Nedugo zatim je poništen i majstorski gol Gabrijela zbog ofsajda, da bi u sedmom minutu nadoknade Rajs postavio konačan rezultat.

Arsenal u slijedećem kolu gostuje Mančester junajtedu. Bornmut čeka Brentford, prenosi Sportal.rs.