Nastavlja se trka za titulu: Arsenal demonstrirao silu i spakovao 6 golova Vest Hemu

Fudbaleri Arsenala slavili su kao gosti protiv Vest Hema rezultatom 6:0, u utakmici 24. kola engleske Premijer lige.

“Tobdžije” su na “Olimpijskom stadionu” u Londonu opravdale svoj nadimak i baražnom paljbom u finišu prvog poluvremena zgromile gradskog rivala, za nastavak šampionske trke sa Liverpulom i Mančester sitijem.

Ekipa Mikela Artete je pred odlazak na odmor, u intervalu od svega 12 minuta čak četiri puta zatresla mrežu Alfonsa Areole, pa je drugo poluvrijeme praktično bilo samo formalnost. Arsenal je u nastavku sa još dva gola potvrdio apsolutnu dominaciju u istočnom Londonu, gdje je imao čak 25 pokušaja ka golu protivnika, od čega je 12 išlo u okvir. Na sve to 70 odsto posjeda lopte gostiju dovoljno govori o situaciji na terenu, gdje se Vest Hem aspolutno nije pitao ni za šta, navodi Sportal.

Kola su nizbrdo za Čekićare krenula u 33. minutu, kada je Vilijam Saliba načeo njihovu mrežu nakon kornera Deklana Rajsa, a osam minuta kasnije prednost Arsenala duplirao je Bukajo Saka iz jedanaesterca koji je prethodno sam i iznudio. Imao je Saka prije toga još dveij izuzetno dobre prilike za pogodak, ali je u obje situacije za malo bio neprecizan.

Igrao se 44. minut kada se u strijelce upisao i drugi centralini defanzivac gostiju – Gabrijel, koji je bio najbolji u skoku nakon novog centaršuta Rajsa iz kornera. Ovo nije bio kraj stradanju Vest Hema u prvom poluvremenu, pošto je u drugom minutu nadoknade Leandro Trosar na proigravanje Martina Edegora povisio na 4:0.

Ovakav završetak prvog poluvremena u potpunosti je ubio voljni momenat kod Čekićara, ali ne i želju gostiju da do kraja ostvare što ubjedljiviju pobjedu. Tako smo novi pogodak u mreži tima Dejvida Mojesa videli u 63. minutu, kada je nakon akcije Rajsa i Edegora ponovo pogodio Saka i kompletirao “petardu” u mreži rivala.

Samo dva minuta kasnije u strijelce se upisao i bivši fudbaler Vest Hema, Deklan Rajs, koji je sa udaljenosti od oko 25 metara uputio strahovit volej ka golu Areole i pogodio dalji ugao za konačnih 6:0. Iako je početkom utakmice dobio zvižduke domaće publike, engleski vezista je pokazao respekt prema dojučerašnjem timu tako što nije proslavio ovaj pogodak.