(FOTO) Kraj za srpsku koloniju u Evropi: Sevilja ostala i bez Lige Evrope, PSV i Arsenal podijelili plijen

PSV i Arsenal su remizirali u takmičarski nebitnoj utakmici - 1:1, dok je Sevilja izgubila u Lansu rezultatom 2:1 i tako se oprostila od Evrope za ovu sezonu.

Sevilja je imala priliku da eventualnom pobjedom u Lansu dođe do trećeg mjesta i ostanka u Ligi Evrope i Andalužani su od početka krenuli ofanzivno.

Gosti su bili konkretniji u prvom poluvremenu, Rakitić je imao jedan odličan šut, istakao se golman Samba.

Lans je uspio da povede iz prve akcije i šuta u okvir gola. U 62. minutu poslije brze kontre, Sumare je zakasnio i oborio Medinu sa leđa, a sudija pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Frankovski koji je snažno šutirao i pogodio za 1:0.

Andalužani su krenuli na sve ili ništa, jer nisu imali šta da izgube.

I onda, 15 minuta prije kraja, penal i za Sevilju. Odgovornost je preuzeo Serhio Ramos, golman Samba je pročitao njegovu namjeru i odbranio, ali je uslijedila VAR provjera koja je utvrdila da je golman Lansa prevremeno napustio gol liniju pa je penal ponovljen. Iz drugog pokušaja, Ramos je “panjenkom” poslao loptu pod prečku za 1:1.

Ali, tu nije bio kraj, jer je prilikom radovanja, Ramos u želji da što pre dođe do lopte šutnuo golmana Lansa u ruku, dobio je žuti karton, a ljekarski tim je morao da uđe na teren da osposobi Sambu za finiš utakmice.

U posljednjim minutima Sevilja je krenula u totalnu ofanzivu, a u nadoknadi vremena Ramos je imao novu priliku, naletio je na odbijenu i iz izgledne pozicije šutirao preko prečke.

Kazna je uslijedila minut kasnije, Sotoka je proigrao Fulđinija koji je izašao sam na Dmitrovića i pogodio dalji ugao za konačnih 2:1.

Drugi meč nije imao rezultatski značaj, jer se znalo i prije poslednjeg kola da je Arsenal lider, a da PSV ide u osminu finala kao drugi.

Mikel Arteta je očekivano odlučio da odmori neke ključne igrače, ali i pored toga, gosti su poveli u 42. minutu kada je Nketija iskoristio asistenciju Nelsona za 0:1.

PSV je takođe želio da se pokaže pred svojim navijačima, i u 50. minutu domaći su izjednačili, Pepi je asistirao, a Vertesen bio na pravom mjestu, poslao je loptu iskosa sa lijeve strane od stative za 1:1.

Arsenal je mogao do pobjede, ali je Nelson propustio lijepu šansu da pogodi mrežu i donese tri boda za Artetin tim.

U finišu je Arsenal uspio da postigne pogodak, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije, prenose Sportske net.