(FOTO) LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA Galatasaraj i Mančester priredili spektakl, PSV okrenuo Sevilju

Fudbaleri Mančester junajteda ispustili su dva puta vođstvo od dva gola i remizirali sa Galatasarajom u gostima - 3:3, dok je Sevilja takođe ispustila 2:0 i na kraju izgubila od PSV Ajndhovena na svom stadionu - 2:3.

Večeras smo gledali novi spektakl u Istanbulu, nakon što je nedavno Bajern nekako izašao kao pobjednik (1:3). Galata je i večeras bila ozbiljan rival, ali je Junajted bio efikasan pred golom.

Već u 11. minutu poslije razmene dodavanja sa Hojlundom, Bruno Fernandeš je proigrao Garnača na levoj strani, Argentinac je iskosa poslao loptu pod prečku u prvi ugao za 0:1.

U 18. minutu Junajted je duplirao prednost golčinom Bruna Fernandeša. Bruno je primio loptu, niko ga nije napao, a on je to iskoristio da pošalje loptu pod prečku i postigne prelijep gol.

Ali, Galatasaraj se nije predavao i nastavio je da napada. Ikardiju je poništen pogodak zbog sumnjivog i milimetarskog ofsajda, a onda je Ziješ smanjio rezultat. U 29. minutu Ziješ je gađao iz slobodnog udarca, ne baš najbolje, ali je Onana loše reagovao i lopta je završila u mreži – 2:1.

Junajted je u 55. minutu stigao do novog gola, poslije nove lepe akcije, Van-Bisaka je poslao loptu na peterac, a tamo je sačekao MekTominej i pogodio prvi ugao za 1:3.

Međutim, to je bila uvertira u nastavak ludnice. U 62. minutu Ziješ je ponovo namestio loptu iz slobodnjaka, iz mnogo teže pozicije, ali je Marsijal odlučio da ne izblokira udarac glavom, Onana nije stigao da reaguje, praktično je uterao sam u svoju mrežu za 2:3.

Devet minuta kasnije, tribine su detonirane. Ziješ je ovaj put bio asistent, poslao je sjajnu dubinsku loptu do Akturtoglua, a ovaj zategao u prvi ugao nemoćnog Onane za 3:3!

Igra se nakon toga rasplamsala, Pelistri je imao dobru šansu, potom i Zaha na drugoj strani. Onda je u 85. minutu stadion zanemeo kada je Bruno sa 25 metara pogodio stativu.

U posljednjim minutima Pelistri je propustio još jednu veliku šansu iz neposredne blizine, pa je Junajted ispustio pobedu i ostao poslednji sa četiri boda. Ali, Galatasaraj ima pet, Kopenhagen takođe četiri i ako Bajern večeras opravda ulogu favorita, čeka nas paklen rasplet u poslednjem kolu u kom Kopenhagen čeka Galatasaraj, a Bajern ekipu Junajteda, navode Sportske net.