(VIDEO, FOTO) POZNATI SVI ČETVRTFINALISTI Atletiko Madrid eliminisao vicešampiona Evrope, Žuti zid pogurao Borusiju Dortmund

Fudbaleri Atletiko Madrida i Borusije Dortmund posljednji su četvrtfinalisti Lige šampiona ove sezone.

Atletiko Madrid - Inter

Atletiko je je nakon 0:1 u Italiji pobijedio Inter u Španiji i tako nastavio put ka trofeju. Jorganžije su prošle dalje tek nakon penala. Nakon 120 minuta bilo je 2:1, a nakon penala Atletiko je slavio s 3:2.

Borusija je s druge strane nakon velike borbe savladala PSV s 2:0, dok je u prvom meču bilo 1:1.

Odličan meč smo vidjeli u Mardridu. Istina nije bilo toliko pravih prilika, ali je bilo dosta tempa i borbe svih igrača na terenu.

Atletiko je od prve minute krenuo u napade svjestan da nema šta da čeka jer je u Italiji izgubio s 1:0. Ipak prvi je u vođstvo došao Inter. Gol je u 33. minutu postigao Federiko Dimarko. Ipak, radost vicešampiona Evrope nije trajala dugo jer je gol za izjednačenje postigao Antoan Grizman u 35. minutu. Imao je Grizman još jednu sjajnu priliku do poluvremena, ali se mreža gostiju nije tresla.

U nastavku meča je domaćin imao nekoliko sjajnih prlika, ali je do pogotka stigao tek u 87. minutu preko Memfisa Depaja.

U produžecima je su obje ekipe imale prilika, ali mreže su mirovale. Odluka o četvrtfinalisti pala je nakon penala. Tu se bolje snašao Atletiko. Tragičar je bio Lautaro Martinez.

Borusija Dormunt je za mnoge timove nesavladiva kada igra pred Žutim zidom. I u ovom meču imali fantastičnu podršku sa tribina, a navijačima su uzvratili golom već u uvodu meča. Strijelac je bio Džejdon Sančo u 3. minutu susreta. Vidjeli smo dosta borbe i pokušaja sa obje strane, ali pogodak sa početka meča je bio jedini u prvih 45. minuta.

Borusija Dortmund . PSV

Nastavak meča je dobio mnogo bolju igru PSV-a, ali je Holanđanima na kraju samo nedostajao pogodak. Nije da nisu mogli da ga postignu nego jednostavno nisu imali sreće. Borusija je nošena podrškom navijača doša do toliko željenog četvrtfinla. Treba istaći i to da je u 77. minutu domaćini poništen pogodak zbog ofsajda. Ipak, Milioneri su do drugog gola došli u nadoknadi vremena preko Marka Rojsa.

Ranije su plasman u četvrfinale izborili Bajern Minhen, Pari Sen Žermen, Real Madrid, Mančester Siti, Barselona i Arsenal.

Žrijeb parova četvrtfinala će biti održan u petak 15. marta sa početkom od 12 časova.

Tok meča

Atletiko Madrid – Inter 2:1 (Grizman 35. minut, Depaj 87. – Dimarko 33. minut)

Borusija Dormund – PSV 2:0 (Sančo 3. minut, Rojs 90+5.)

3:2: Lautaro Martinez šalje loptu preko gola, Atletiko je u četvrtfinalu.

3:2: Precizan je Korea, Zomer nije imao šansu. Lopta se od prečke odbila u gol.

2:2: Precizan je Aćerbi.

2:1: Vodi Atletiko, precizan je bio Rikelme.

1:1: I dalje nema promjene rezultata, ponovo brani Oblak. Klasen je loše šutirao.

1:1: I Zomer sada brani penal

1:1: Aleksis Sančez nije bio precizan, Oblak je odbranio.

1:1: Depaj donosi izjednačenje. Kakav penal, Zomer nije imao šanse.

0:1: Inter je poveo preko Čalhanoglua.

Penali

Kraj meča u Madridu, odluka pada nakon penala.

110. minut: Inter vrši nevjerovatan pritisak na gola Atletika. Jorgandžije ne mogu da pređu na protivničku polovinu.

105. minut: Počeo je drugi produžetak u Madridu.

Kraj prvog produžetka u Madridu

97. minut: Još jedna sjajna prilika za Depaja, ali brani Zomer,

90. minut: Počeli su produžeci u Madridu.

90+5. minut: GOOOOOOL Rojs kažnjava sve promašaje PSV-a i ideu u četvrtfinale. Završen je meč u Njemačkoj.

Kraj meča u Madridu, gledaćemo produžetke.

87. minut: GOOOOOOL Depaj postiže gol za Atletiko.

78. minut: VAR je poništio pogodak zbog ofsajda.

77. minut: GOOOOL Borusija ovjerava plasman u četvrtfinale. Gol je postigao Filkrug.

71. minut: Nova prilika za PSV. Opet je u prilici bio Bakajoko. Visi gol u vazduhu.

56. minut: Sjajna prilika za PSV da dođe do izjednačenje, ali brani golman Borusije. Holanđani su sve opasniji, a navijač Borusije pokušavaju da podignu ekipu.

52. minut: Odlična prilika za Atletiko. Ljorente se probio po desnoj strani i poslao loptu ka Grizmanu, ali Zomer brani udarac Francuza.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na oba meča

Poluvrijeme na oba meča

35. minut: GOOOOOOL Atletiko se vraća u meč. Strijelac je Grizman

33. minut: GOOOOOL Inter vodi u Madridu. Dimarko dovodi Inter u vođstvo.

29. minut: Morata je šutirao vrlo dobro, ali nije uspio da iznenadi golmana Intrera.

27. minut: Borusija i dalje ima vođstvo koje vodi u četvrtfinale, dok u Madridu još nema golova, a to više odgovara Interu.

13. minut: Sjajna prilika za Inter, ali Oblak dva puta sjajno interveniše.

3. minut: GOOOOOL Sančo dovodi Borusiju u vođstvo. Brant je dodao loptu koju je dobio Sančo na vrhu šestnaesterca i preciznim šutem je pronašao donji lijevi ugao gola protivnika.

1. minut: Počele su utakmice u Njemačkoj i Španiji.

Uoči meča

Postave

ATLETIKO MADRID – INTER, prvi meč 0:1

ATLETIKO MADRID : Oblak – Molina, Savić, Vitsel, Ermoso, Lino – Ljorente, Koke, De Paul – Morata, Grizman

INTER: Zomer – Pavar, De Fraj, Bastoni – Dimarko, Mhitarjan, Čalhanoglu, Barela, Damfris – Tiram, Martinez

BORUSIJA DORTMUND – PSV, prvi meč 1:1

BORUSIJA DORTMUND: Kobel – Džan, Zile, Humels, Matsen – Ozčan, Zabicer – Malen, Brant, Sančo – Filkrug

PSV: Benitez – Teze, Shauten, Boskalji, Dest – Til, Žunior, Verman – Bakajoko, De Jong, Tilman

Riječ trenera

Strateg Altetiko Madrida Dijego Simeone je uoči duela istakao da će koncenstrisanija ekipa pobjediti.

– Igramo protiv vjerovatno jedne od najboljih ekipa u Evropi. Ali vjerujem u svoje igrače i tim i znam da ćemo odigrati dobru utakmicu protiv velikog protivnika. Biće to meč koji zahtjeva veoma visoku koncentraciju i pobjediće onaj ko je bude imao – naglasio je trener Altetiko Madrida.

S druge strane Simone Inzagi izrazio je žaljenje zbog toga što njegov tim nije napravio veću rezultatsku razliku u prvom duelu.

– Prvi meč je ostavio pozitivan utisa. Bila je to izvanredna predstava momaka protiv sjajnih protivnika. Jedino mi je žao što razlika nije bila veća i u Madridu će biti napeta utakmica. Do sada smo radili veoma dobro, ali najvažniji mjeseci su mart i april. Momci moraju da nastave dalje. Volim da ih vidim kako treniraju, ali znamo kakve će poteškoće doći, neizvjesne utakmice, umor, povrede – kazao je trener Intera.

Večeras ćemo dobiti odgovor ko su posljednja dva tima koja će se plasirati u četvrtfinale Lige šampiona, a ranije su to već učinili Bajern Minhen, Pari Sen Žermen, Real Madrid, Mančester siti, Barselona i Arsenal.