(VIDEO, FOTO) UMALO TRAGIČAR Arnautović donio veliku pobjedu Interu

Vicešampion Evrope Inter napravio je prvi korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona pošto je na svom terenu savladao Atletiko Madrid s 1:0.

Tvrdu utakmicu smo vidjeli u Milanu. Atletko Madrid se sjajno branio, Inter je napadao, a odluka je pala u 79. minutu kada je pogodak postigao Marko Arnautović.

Mogao je Arnautović i ranije da postigne pogodak, ali jednostvano nije koristio sjajne šanse koje su mu se ukazale. Sve do pomenute 79. minute. Kada se činilo da ovo nije njegovo veče on je zatresao mrežu Jorgandžija i donio zlata vrijednu pobjedu pred revanš koji se igra 13. marta u Madridu.

Inter - Atletiko Madrid

U drugom meču večeri PSV i Borusuja Dormund su odigrali 1:1, a i oni će revanš igrati 13. marta u Njemačkoj.

Ono što smo mogli da vidimo u prvom poluvremenu meča u Italiji jeste da je Inter bio bliži golu. Imali su nekoliko prilika i poluprilika, posebno preko Lautara Martineza, ali je golman Jan Oblak uvijek bio na visini zadatka. Atletiko je, to se moglo vidjeti, došao da sačuva svoju mrežu u Italiji, a u napadu ako šta urade – urade. Inter je defanzivno jedna od najboljih ekipa u Evropi i to smo mogli da vidimo i večeras jer gosti ništa nisu mogli da urade u napadu u prvih 45. minuta.

Simone Inzagi

U nastavku meča smo vidjeli seriju promašaja Marka Arnautovića. Na poluvremenu je ušao u igru umjesto Markusa Tirama i imao je nekoliko sjajnih prilika koje nije iskoristio. Najbolju je imao u 63. minutu kada je sa vrha peterca poslao loptu preko gola. Kada se činilo da ovo nije njegovo veče on je postigao pomenuti pogodak i tako je donio pobjedu svojoj ekipi.

Prvo poluvrijeme meča u Holandiji ogledalo se o tome da je Borusija imala više loptu u nogama, dok je PSV imao zrelije prilike. Tako je bilo sve do 24. minuta kada su Milioneri poveli preko Donijela Malena koji je inače bivši fudbaler PSV. On je u ljeto 2021. godine prešao u redove njemačke ekipe, a ovo mu je bio prvi pogodak u elitnom klupskom takmičenju ove sezone. Malen nije slavio pogodak na pravi način na koji bi to sigurno i uradio da nije nosio dres holandske ekipe.

Donijel Malen

Nismo dugo čekali u nastavku na novi pogodak. Mats Humels je u 55 minutu loše reagovao u odbrani i skrivio je penal koji je sudija Srđan Janković potvrdio nakon konsultacija sa VAR-om. Siguran sa bijele tačke bio je Luk de Jong. Nakon primljenog gola Borusija je imala nekoliko prilika. Preko Malena i Marijusa Volfa, ali pogodaka više nije bilo. Iako nisu pobijedili Milioneri mogu da budu zadovoljni jer revanš igraju pred svojim navijačima.

Tok meča

PSV – Borusija Dortmund 1:1 (De Jong 56. minut – Malen 24. minut)

Inter – Atletiko Madrid 1:0 (Arnautović 79. minut)

Kraj meča u Holandiji. Nema pobjednika.

Kraj meča u Milanu, Inter je slavio s 1:0.

79. minut GOOOOOOOOL Inter vodi s 1:0. Arnautović ovo jednostavno nije mogao da promaši. Arnautović je loptu ubacio u mrežu nakon što je Oblak odbrani šut Lautaru.

63. minut: Prosto je nevjerovatno šta je propustio Arnautović. Ovo za sada nije njegovo veče. Napadač Intera je sa vrha peterca poslao loptu preko gola.

56. minut: GOOOOL PSV je izjednačio na 1:1 iz penala. Strijelac je De Jong.

55. minut: penal je sviran za PSV, ali čeka se konačna odluka nakon VAR-a

49. minut: Sjajna prilika za Inter, ali Arnautović nije zahvatio loptu na najbolji mogući način.

Počelo je drugo poluvrijeme na oba meča.

Poluvrijeme je i u Italiji, golova nema.

Poluvrijeme meča u Holndiji, Borusija Dortmund vodi s 1:0.

38. minut: Greška odbrane Atletiko Madrida. Lautaro je imao veliku šansu ali je njegov udarac izblokiran.

34. minut: Na Đuzepe Meacu još uvijek bez pravih prilika. Obje ekipe su svjesni da nemaju prava na grešku.

24. minut: GOOOL Borusija vodi u Holandiji. Gol postiže Malen koji je ujedno i bivši igrač PSV

13. minut: Meč u Italiji. Molina je igrao rukom u svom šesnaestercu, ali sudija i VAR smatraju da nije bilo penala.

15. minut: U Holandiji Borusija ima loptu više u nogama, ali je PSV konkretniji.

10. minut: U Italiji Inter nešto konkrentniji, ali bez većih uzbuđenja.

9. minut: U Holandiji bez posebnih uzbuđenja.

1. minut: Počela je utakmica u Italiji.

1. minut: Počela je utakmica u Holandiji.

Prije početka meča u Italiji minuta ćutnje zbog smrti legendarnog Andreasa Bremea koji je nosio dres Intera.

Uoči meča

Sastavi

Inter – Atletiko

Inter: Zomer – Pavar, De Fraj, Bastoni – Darmian, Barela, Čalhanoglu, Mihtarijan, Dimarko – Tiram, Lautaro.

Atletiko: Oblak – Molina, Vitsel, Himenez, Ermoso, Lino – De Pol, Koke, Saul – Ljorente, Grizman.

PSV – Dortmund

PSV: Benitez – Teze, Šoten, Boskalji, Dest – Tilman, Verman, Saibari – Bakajoko, De Jong, Lozano.

Dortmund: Kobel – Rierson, Humels, Šloterbek, Matsen – Zabicer, Čan – Malen, Rojs, Sančo – Fulkrug.

Emocije

Duel Intera i Atletiko Madrida biće izuzetno emotivan za trenera španskog tima Dijega Simeonea, jer je bio nekadašnji prvotimac italijanske ekipe.

Popularni Čolo, kako glasi nadimak stratega Atletika, nastupao je za Inter, od 1997. do 1999. godine i osvojio je Kup UEFA 1998.

Sudi Srbin

Srđan Jovanović, srpski sudija, treći put će suditi u osmini finala Lige šampiona. Srpski stručnjak ima 37 godina i već ima pet godina iskustva u Ligi šampiona. Djelio je pravdu na 12 mečeva, od čega pet prošle sezone, sa dva duela osmine finala kao najvećim dometom u dosadašnjoj karijeri. Meč Uniona i Brage u Berlinu bio je jedini susret koji je sudio u tekućoj sezoni. Sada će suditi meč u Holandiji.

Zanimljivo, Jovanović je već dva puta sudio Borusiji. I to u pobjedi nad Sportingom 1:0 u sezoni 2021/22 i remiju 1:1 sa Seviljom prošle sezone.