(FOTO) Spuštena zavjesa na grupnu fazu: Kiša golova u Ligi šampiona, PSŽ strahovao za prolaz do samog finiša

Borusija Dortmund prva, Pari Sen Žermen drugi. To je epilog grupe F Lige šampiona, daleko najjače u takmičenju.

Milan se sa treće pozicije ušunjao u Ligu Evope, a Njukasl je ostao bez svega i eliminisan je iz Evrope.

U posljednjem kolu Borusija – PSŽ 1:1 i Njukasl – Milan 1:2.

Borusija je znala da ide dalje i prije ovog kola, ali je dala sve od sebe da to uradi u stilu i sa prvog mjesta. I uspjela je. PSŽ je morao da pobijedi, bio bi prvi da je slavio, ali ga je spasio Milan.  I na kraju, Milan je preokretom u Njukaslu uspio da ostane na evropskoj sceni, mada je sedmostruki šampion Evrope svakako želio da nastavi da igra u ovom takmičenju.

Sjajan meč je odigran u Dortmundu. Domaćin je znao i prije ovog kola da ide dalje, ali je dao sve od sebe da to uradi u stilu i sa prvog mjesta.

Krenuli su otvoreno i jedni i drugi, PSŽ je znao da mora da pobijedi, a prvu kolosalnu šansu imali su gosti u 17. minutu, kada se Empabe stuštio, obišao golmana Kobela i kada su svi već vidjeli loptu u mreži, ukazao se Zile i fantastičnom intervencijom na gol-liniji spriječio vođstvo Parižana.

U 26. minutu je Rojs odapeo, a Donaruma krajnjim naporom sačuvao 0:0.

Barkola je potom pogodio stativu, na pauzu se otišlo bez golova, a drugo poluvrijeme je krenulo sa dva brza pogotka.

Borusija je povela u 51. minutu. Komplikovali su Markinjos i Hakimi u iznošenju lopte sa svoje polovine, pa su je i izgubili. Domaći su surovo kaznili poigravanje dvojice iskusnih defanzivaca, Markinjos je pogriješio, a sve se završilo asistencijom Filkruga i rutinskom egzekucijom Adejemija, za 1:0.

Odogovor je stigao brzo, već u 56. minutu. Embape je svojim karakterističnim prodorom po lijevoj strani razbio odbranu Borusije, poslao je pas u kazneni prostor, a onda se uz malo sreće i odbijanja odbila do mladog Zair-Emerija, a on  je imao vremena i da se zaleti i uputi neodbranjiv udarac sa 15 metara, za 1:1, pišu Sportske.net.

U Njukaslu je domaćin dominirao, ređao šanse, promašivao i konačno poveo u 33. minutu. Žoelinton je postigao prelijep pogodak i sa 15 metara posalo pravu “bombu”pravo u rašlje Milanovog gola, za 1:0.

Nastavilo se u istom ritmu, Njukasl je propustio nekoliko lijepih prilika da odvostruči prednost, pa je kažnjen u 59. minutu. Bila je to čudna akcija Milana, ali djelotvorna. Na kraju, pas Žirua i gol Pulišića, za 1:1.

Bio je to prvi šut gostiju u okvir gola.

Rezultat 1:1 nisu željeli ni jedni i drugi, borba se rasplamsala, sve je prštalo na terenu, Njukasl je nastavio da napada, ali je Milan napravio preokret.

Ušao je Luka Jović i bio inicijator drugog gola u 84. minutu. Povukao je loptu u tranziciji po sredini, odložio za Okafora, a ovaj je proslijedio desno za Čukvuezea, koji je izveo efektan potez i na sjajan način savladao golmana Dubravku, za 1:2.

Jorgandžije su na Vanda Metropolitanu u posljednjem kolu grupne faze pobijedili Lacio 2:0 (1:0) i sa 14 bodova su zauzeli prvu poziciju.

Italijanski predstavnik je drugi sa 10 bodova, treći je Fejenord, dok je Seltik zauzeo posljednju poziciju.

Fudbaleri Porta pobijedili su Šahtjor (5:2) i tako kao drugoplasirani tim grupe H Lige šampiona plasirali se u osminu finala.

Izabranicima Serija Konseisaa bio je dovoljan i bod na ovom meču, ali su stigli do sva tri za veliku radost na stadionu “Dragao”.

Do prvih bodova u eliti stigao je Antverpen, koji je na svom terenu pobijedio Barselonu (3:2).

Katalonci su i prije ove runde obezbijedili prvo mjesto, dok je belgijski tim ostao bez svake šanse za evropsko proljeće.