Peljto odlično odgovorio zadatku u Ligi šampiona: Ukrajinci nanijeli prvi poraz Barseloni, Borusija se pitala za sve na svom terenu

U okviru grupe F, ekipa Borusije pobijedila je u Dortmundu tim Njukasla rezultatom 2:0.

Izabranici Edina Terzića nametnuli su svoj ritam od prvog minuta i zasluženo stigli do trijumfa koji ih je barem do završetka meča u Milanu između Milana i PSŽ-a doveo do prvog mjesta u grupi.

Igrao se 26. minut kada su “milioneri” napravili odličnu akciju po sredini terena, kombinovali su Zabicer i Niklas Filkrig nakon čega napadač reprezentacije Njemačke spretno zatresao mrežu Poupa.

Da je ovo okršaj “radničkog” Dortmunda i arapskim zlatom obasutog Njukasla, podsjetili su i navijači domaće ekipe koji su na teren bacili lažne zlatnike uz transparent upućen arapskim vlasnicima “svraka”.

Krenuli su gosti na sve ili ništa, tako je i izbila kontra poslije prekida s lijeve strane, loptu je poslije duge lopte Adejemija povukao Džulijan Brant koji je hladnokrvno matirao Poupa u 79. minutu i tako riješio pitanje pobjednika na ovom meču.

Fudbaleri Šahtjora priredili su veliko iznenađenje pošto su kao nominalni domaćini u Hamburgu savladali ekipu Barselone rezultatom 1:0 u okviru grupe H.

“Rudari” su izvojevali drugu pobjedu čime su povećali svoje šanse da se nađu u drugom krugu elitnog evropskog takmičenja jer imaju isti broj bodova kao i Porto koji igra večeras.

Šahtjor je u potpunosti zaustavio sve pokušaje gostiju koji nisu imali rješenja za ogranizovanu odbranu ukrajinske ekipe.

Presudan detalj dogodio se u 40. minutu, Gočoleišvili je uputio centaršut po desnoj strani kada je Danilo Sikan glavom savladao nemoćnog Ter Štegena.

Ćavi je četvorostrukom izmjenom pokušao da razmrda svoju ekipu u drugom poluvremenu, Barsa je krenula na sve ili ništa, ali je Šahtjor sačuvao svoju mrežu i ostvario veliku pobjedu, treću u istoriji protiv Barselone. Valja istaći i odlično suđenje Irfana Peljta, koji je tokom cijelih 90 minuta držao sve konce u svojim rukama.

Katalonci tako ostaju sa devet osvojenih bodova i nalaze se na prvom mestu u grupi, dok je Šahtjor treći sa šest bodova, kolliko ima i Porto, prenose Sportske net.