(FOTO) Domaćini sigurni: Barselona i Fejnord lako do pobjede u Ligi šampiona

Duelima grupe E i H započeo je današnji program trećeg kola Lige šampiona.

Domaćini su opravdali uloge favorita, te možemo reći upisali lagane trijumfe.

Na Nou Kampu Barselona je bila bolja od Šahtjora sa 2:1, dok su fudbaleri Fejnorda lakše od očekivanog savladali Lacio sa ubjedljivih 3:1.

Katalonci su od starta meča pokazali ko će biti gazda u večerašnjem susretu, te su do vođstva stigli u 28. minutu. Lopez je asistirao za Toresa kom nije bilo teško zatresti mrežu gostiju. Slična akcija viđena je i 8 minuta poslije, samo su asistent i strijelac zamijenili uloge.

Malo života su gosti udahnuli pogotkom u 62. minutu preko Sudakova, ali više od toga nisu mogli.

Barselona je ubjedljivo prva u grupi H sa maksimalnim učinkom, dok je Šahtjor treći sa isto toliko bodova.

U drugom meču koji je počeo u terminu 18:45 Fejnord je na svom terenu ubjedljivo slavio protiv ekipe koju sa klupe predvodi Maurisio Sari.

Himenez je načeo mrežu Rimljana u 31. minutu, da bi u nadoknadi prvog poluvremena istu duplirao Zeruki.

Do kraja su domaći potvrdili pobjedu u 74. minutu, drugim golom Himeneza, a počasni gol za goste djelo je Pedra u 83. iz penala.

Fejnord je bar za kratko zasjeo na vrh sa 6 bodova, a Lacio ostaje na 4, koliko ima i Atletiko Madrid koji će od 21 čas odmjeriti snage sa Seltikom