GOLEADAMA OTVORENO VEČE Atletiko je kralj preokreta, Šahtjor se vratio iz mrtvih i pokorio Belgiju

Odigrane su prve dvije utakmice večerašnjeg programa u Ligi šampiona.

Atletiko Madrid je u drugom kolu grupe E pobijedio Fejenord na svom stadionu sa 3:2, dok je Šahtjor kao gost savladao Antverpen istim rezultatom, u sklopu grupe H. Oba duela donijela su spektakularne preokrete.

Fantastično prvo poluvrijeme odigrano je u Madridu, a vidjeli smo čak četiri pogotka.

Fejenord je sjajno otvorio meč i poveo već u sedmom minutu, autogolom Ermosa. Tukao je Ueda, Oblak je odbranio, ali je na loptu naleteo nesrećni Ermoso i smestio je u svoju mrežu.

Samo pet minuta je trajala radost holandskog šampiona. Igrao se 12. minut, kada je Morata iskoristio lošu intervenciju Ditera, ostao sam i rutinski pogodio, za 1:1. Kod ove situacije se gledao VAR, pošto je pas, prije intervencije Ditera, išao ka Saulu koji je bio u ofsajdu, ali je defanzivac Fejenorda igrao loptom mnogo daleko od Saula, pa je gol priznat.

Saul je u 19. minutu pogodio stativu, Atletiko je pritiskao, ali je opet šokiran u 34. minutu. Slovak Hanko je ostao nedopustivo sam u kaznenom prostoru domaćih poslije centaršuta sa centra, prvi šut mu je Oblak skinuo, ali mu se lopta vratilai drugi put nije pogriješio, za 1:2.

U samom finišu prvog dijela prava majstorija Grizmana, za 2:2. Francuz je nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju uhvatio “polumakazice” i na briljantan način ponovo izjednačio rezultat.

Drugo poluvrijeme počelo je napadima Atletika, koji su urodili plodom već u 47. minutu. Molina je asistirao, a Morata postigao svoj drugi gol na meču, za preokret i 3:2.

U nastavku je Fejenord bio izuzetno opasan, izveo je čak 14 kornera, najviše su prijetili Paišao i Mintek, a briljantnim intervencijama se istakao Jan Oblak.

Podsjetimo, Atletiko je za vikend okrenuo Kadiz u La Ligi i od 0:2 pobedio 3:2.

Atletiko sada ima četiri boda, a Fejenord je ostao na tri. U drugom meču ove grupe večeras se sastaju Seltik i Lacio.

Antverpen je protiv Šahtjora imao velikih 2:0 poslije prvog poluvremena. Albanac Muja je pogodio za 1:0 već u trećem minutu, a prednost je udvostručio Balikviša u 33. Šahtjor je smanjio preko Sikana u 48. minutu, a onda i napravio veliki preokret golovima Rakickog u 71. i ponovo Sikana u 76. minutu.

Ukrajinci su osvojili prve bodove, dok su Belgijanci ostali na nuli. Večeras u ovoj grupi igraju Porto i Barselona, prenose Sportske net.