Grizman i društvo siloviti: Atletiko Madrid bolji od Đirone u derbiju

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Đironu rezultatom 3:1, u okviru 31. kola La Lige.

Izabranici Dijega Simeonea bili su u rezultatskom deficitu već poslije četiri minuta, jer je Jana Oblaka savladao ove sezone fantastični Dovbik.

Nakon toga Atletiko je stvorio par šansi, da bi u 34. minutu pogotkom Grizmana sa bijele došao do izjednačenja. Ovaj gol ulio je dodatnu snagu “Jorgandžijama”, te su u šestom minutu nadoknade prvog dijela preko Koreje preokrenuli rezultat.

Već poslije pet minuta igre u drugom dijelu Grizman je svojim drugim pogotkom na meču riješio pitanje pobjednika.

Atletiko Madrid poslije ovog meča zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 61 bodom, dok je Širona trećeplasirana sa četiri boda više.