(VIDEO, FOTO) ŠOK U PARIZU Humels utišao Park Prinčeva i poslao Borusiju Dortmund u finale Lige šampiona

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se u finale Lige šampiona, nakon što su u dvomeču bili bolji od Pari Sen Žermena.

Nakon slavlja na domaćem terenu sa 1:0 na domaćem terenu, Milioneri su u revanšu slavili identičnim rezultatom, a čovjek odluke bio je Mats Humels.

Nisu uspjeli Parižani ni ove godine da dođu do toliko željenog trofeja Lige šampiona, a možda je ovaj poraz od Borusije i najveći šamar Svecima godinama unazad. Borusija je herojskom igrom uspjela da u dva meča sačuva mrežu protiv favorizovanog protivnika i na kraju rezerviše kartu za London.

Nije viđeno previše uzbuđenja u prvih 45 minuta.

Možda nismo mogli da uživamo u golovima, mada je bilo prilika na obje strane. Najbolju je definitivno imao Adejemi, ali je poslije kontre morao bolje da šutira. Pari Sen Žermen je svoje prilike morao da traži na drugi način, jer sem pokušaja Vitinje, Ramosa, Emerija, Mbapea ništa nisu konkretno uradili pred golom Kobela.

A onda na startu drugog poluvremena muk u Parizu! Igrao se 50. minut kada je Sjajno korner izveo Julian Brant, a najviši u šesnaestercu bio je Mats Humels koji udarcem glavom donosi vođstvo Milionerima.

Krenuli su Parižani svim silama ka golu Dortmunda. Pleli su mrežu oko gola Borusije, ali nije bilo završnog pasa. Mogli su preko Medndija do izjednačenja, ali je stativa bila na strani Milionera.

Nakon stative i prečka je bila saveznik Borusije u 2 navrata. U 87. minutu Mbape je je sa 5 metara slabo zahvatio loptu, a ona je pogodila prečku, da bi samo minut kasnije Vitinja raspalio iz daljine, a lopta je ponovo pogodila prečku.

Do kraja meča Borusija se grčevito branila i odbranila.

Ona u finalu koje se igra u Londonu čeka boljeg iz duela Bajern Minhen – Real Madrid.

TOK MEČA: PSŽ – BORUSIJA DORTMUND – PSŽ 0:1

87’ PREČKA SPAŠAVA DORTMUND Mbape je sa 5 metara slabo zahvatio loptu koja pogađa prečku!

85’ PSŽ je gurnuo sve karte u napad, Borusija se očekivano brani.

76’ PONIŠTEN POGODAK HUMELSU! Ponovo se u prilici našao Mats Humels u kaznenom prostoru, smjestio je loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

65’ Milimetri su dijelili Parižane od jedanaesterca, ali je faul nad Dembeleom bio van šesnaesterca, pa je to na kraju bio slobodan udarac.

50’ ŠOK U PARIZU! Mats Humels donosi vođstvo Borusiji Dortmund. Milioneri su na pragu finala Lige šampiona. Sjajno je korner izveo Hulijan Brant, da bi najveći u skoku bio Humels koji je glavom pospremio loptu u mrežu.

46’ Počelo je 2. poluvrijeme.

POLUVRIJEME

45’ Posjed lopte: PSŽ: 64%, Borusija Dortmund: 36%.

33’ Probao je Vitinja da zaprijeti sa 20 metara, ali je bio i te kako neprecizan. Jeste izmamio aplauz cijelog stadiona, međutim gol je nešto što je potrebno Parižanima. Sa druge strane Rajerson je pokušao poslije akcije iz auta, ali je i on loše šutirao.

24’ Na tribinama gori, ali golove još uvijek ne vidimo. Malo je opao intenzitet, kao da su se oba tima malo umorila od “trakalice”, tačnije tračanja iz napada u odbranu.

12’ Markinjos je uspio da reaguje u poslednjem trenutku, ali Donaruma nije želio da rizikuje pa je izbacio loptu u aut. Potom su gosti imali korner iz kog je PSŽ uspio da organizuje kontru, ali je Ramos šutirao pored gola.

7’ Mbape je pokušao nakon odbijene lopte, uhvatio je volej, ali je golman Dortmunda bio na visini zadatka.

5’ Posjed lopte: PSŽ: 60%, Borusija Dortmund: 40%.

1’ Počela je utakmica!

UOČI MEČA:

PSŽ (4-3-3): Donaruma – Hakimi, Markinjos, Beraldo, Mendes – Zair Emeri, Vitinja, Ruiz – Dembele, Ramos, Embape.

DORTMUND (4-2-3-1): Kobel – Rajerson, Šloterbek, Humels, Matsen – Džan, Zabicer – Sančo, Brant, Adejemi – Filkrug.

Gledali smo vrlo zanimljiv meč u prvoj utakmici, gdje su i jedna i druga ekipa pokazale da žele pobjedu, a ona je golom Fulkruga ostala u Dortmundu.

PSŽ će u ovaj meč ući bez 4 igrača, već odavno van stroja su Persnel Kimpembe, Luvin Kurzava i Serhio Rikio, a baš na prošloj utakmici povrijedio se Lukas Ernandez, bek Svetaca koji će propustiti Evropsko prvenstvo.

Borusia Dortmund  PSG

Treba istaći i da je PSŽ i u četvrtfinalnom meču protiv Barselona imao zaostatak iz prve utakmice, da bu preokretom u drugoj otišao u polufinale.

U drugom polufinalu igraju Real Madrid i Bajern Minhen, a rezultat prvog meča bio je 2:2. PSŽ je jedina ekipa od ovih polufinalista koja nikada nije osvojila trofej.