Mančester siti se sada sve pita: Arsenal porazom predao 1. mjesto na tabeli Premijer lige

U derbiju 32. kola Premijer lige Aston Vila je pobijedila Arsenal na Emirejtsu 2:0, i Tobdžije su prepustile prvo mjesto Mančester Sitiju.

Šampionski gen ipak igra neku ulogu. Liverpul i Arsenal su potpuno pukli pod pritiskom vođstva na tabeli, a to je iskoristio aktuelni šampion Mančester Siti i šest kola prije kraja zasjeo na čelo.

Poslije Liverpula i Arsenal je kiksnuo. Baš kao i Redsi i Tobdžije su izgubile bodove na svom terenu. Ekipu Mikela Artete savladala je Aston Vila 2:0.

Poraz koji boli, a još više jer je Arsenal dominirao veći dio utakmice. Imali su Tobdžije šanse, ali je na golu sjajan bio svjetski šampion Emi Martines, koji je imao četiri odbrane.

Kazna za promašaje stigla je u posljednjih 10 minuta. Prvo je Bejli u 84. minutu šokirao Emirejts. A onda potpuni antiklimaks samo tri minuta kasnije kada je vođstvo ekipe iz Birmingema duplirao Oli Votkins. I tako veoma rastužio domaćina, koji sada ima težak zadatak u borbi za titulu, jer Siti se sada pita.