(FOTO) BORAC PAO U MOSTARU Zrinjski slavio u prvom meču finala Kupa BiH, Plemići nose minimalnu prednost u Banjaluku

Fudbaleri Zrinjskog savladali su ekipu Borca u prvom meču finala Kupa BiH.

Plemići su na stadionu pod Bijelim Brijegom slavili sa 1:0 i tako nose minimalnu prednost na revanš u Banjaluku.

Nije bilo previše uzbuđenja u prvom poluvremenu. Igra se najčešće odvijala na sredini terena, a i jedni i drugi bili su oprezni. Zrinjski je ipak pokazao veću želju da dođe prvi do gola. Plemići su poveli golom Marija Ćužea u 30. minutu. Sjajno se ubacio Ćuže, a još bolju loptu poslao mu je Matija Malekinušić.

Do kraja poluvremena izabranici Vinka Marinovića nisu napravili ozbiljniju šansu kako bi ugrozili golmana Karačića.

U drugom poluvremenu očekivano je bilo da Borac napadne, otvorila se šansa za kontre Plemića, a u 50. Minutu strijelac prvog gola mogao je da donese duplu prednost Zrinjskog. Sve je dobro uradio Ćuže pred golom Borca, došao u priliku da šutira, ali je Milošević sjajno odbranio taj udarac.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih prilika, pa je Zrinjski na kraju zasluženo došao do pobjede.

Revanš meč igra se 22. maja u Banjaluci.